Minister zdrowia Łukasz Szumowski był gościem środowego wydania programu "Dziś wieczorem" na antenie TVP Info. W rozmowie z Danutą Holecką odniósł się m.in. do zapowiedzi wicepremier Beaty Szydło, która mówiła o darmowych lekach dla kobiet w ciąży na sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy.

Reklama

Jeżeli kobiety mają nadciśnienie, problemy hormonalne lub problem z bólami, często No-Spa jest używana, betamimetyki, leki dedykowane do leczenia nadciśnienia, a są w ciąży, wtedy dostaną te leki za darmo – mówił Szumowski.

A suplementy diety? - dopytywała prowadząca rozmowę Danuta Holecka.

Suplementy diety nie są lekami - odpowiedział minister.

Łukasz Szumowski powiedział, że program bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży wejdzie w tym roku. Darmowe leki to jeden z punktów tzw. piątki premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

Wypowiedź Szumowskiego dla TVP Info wzbudziła w sieci lawinę komentarzy i drwin.

Min Zdrowia w TVPis: będziemy dawać kobietom w ciąży No-Spę za darmo. Dzięki! Grubo idziecie – napisał były minister zdrowia w rządzie PO Bartosz Arłukowicz.

No-spa za darmo dla kobiet w ciąży. No zbytek łaski – to z kolei komentarz Dominiki Długosz, dziennikarki Polsat News.

Prezent dla ciężarnych matek Polek od rządu - no - spa za friko. W razie, gdyby w ciągu 40 tygodni okazała się potrzebna, zaoszczędzą ca 10 złotych! Cudowne! Wzruszyłam się - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. A na c..j im no-spa.? Zamiast szybko mieć skurcze, to figa z makiem. I nie załapią się na premię za "szybkie" urodzenie... – brzmiał kolejny wpis internautki. Miało być darmowe SPA dla kobiet w ciąży, ale ktoś zaprotestował i wyszło no-spa – drwił inny internauta.