Szumowski był pytany na konferencji prasowej o zapowiedź wicepremier Beaty Szydło ws. wprowadzenia darmowych leków dla kobiet w ciąży.

Reklama

- Pracujemy nad tym w resorcie, analizujemy, jaki jest skład i jakie są koszty leków, które kobiety w ciąży przyjmują. Na pewno nie będzie to dotyczyło suplementów diety. To jest tak naprawdę kategoria bardzo słabo zdefiniowana i wchodzenie w suplementy diety oznaczałoby otwarcie worka bez dna - odpowiedział minister.

Zapewniał, że analiza kosztów wprowadzenia tego rozwiązania nie będzie trwała długo. - Na pewno nie będziemy 10 lat analizować kwestii leków dla kobiet w ciąży. Na pewno w tym roku będzie miała miejsce implementacja tych programów, które pani premier i pan premier ogłosili - zaznaczył minister Szumowski.

Podczas sobotniej konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło zapowiedziała program dla matek - "mama+", który ma przewidywać m.in. premię za szybkie urodzenie drugiego dziecka i darmowe leki dla kobiet w ciąży. - Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży - oświadczyła Szydło.

Reklama