Mamy LISTĘ placówek, w których mogły być podawane szczepionki przeznaczone do utylizacji. Co zrobić, jeśli lekarz ją zaaplikował?

Nasz tekst o źle przechowywanych szczepionkach, które były podawane pacjentom, odbił się szerokim echem. Dużo osób prosi o wskazanie nazw i serii szczepionek. Lista znajduje się poniżej, wymaga jednak krótkiego wprowadzenia. Dodatkowo publikujemy też listę placówek, w których mogły być podawane szczepionki przeznaczone do utylizacji.

wróć do artykułu
  • ~Rolnik
    (2018-02-05 13:28)
    Zobaczymy co zrobi PAN MINISTER?
  • ~czi
    (2018-02-05 14:07)
    taka sytuacja trwa od wielu, wielu lat. podobnie jak Ministerstwo Zdrowia, tak i wszystkie Rządy mają obywateli .....
  • ~ramzes-waza2
    (2018-02-05 14:42)
    dlaczego jest przymus w szczepieniach , a nie ma przymusu w leczeniu raka , czy wieńcówki??? dlaczego w Niemczech go nie ma i we Francji i innych krajach unii ????
  • ~nieszczepiony
    (2018-02-05 15:00)
    W przychodniach wiszą ogłoszenia o darmowych szczepieniach obywateli 65+. A może ta afera ze szczepionkami to jakaś większa akcja redukcji zadłużenia ZUS
  • ~lekarz zbój
    (2018-02-05 16:03)
    Wypróbować te szczepionki najpierw na rezydentach, wreszcie będzie z tego papractwa jakaś wymierna korzyść, jak przeżyja znaczy się są zdrowi, i można ich dopuścić do pacjentów
  • ~amro
    (2018-02-05 16:07)
    nauki doktora mengele któregi tak hołubiła platforma nie poszły w las
  • ~roter
    (2018-02-05 16:26)
    Producenci też mogliby zabezpieczać szczepionki jeżeli są wymogi co do temperatury przechowywania.Opakowania szczepionki powinny mieć wbudowane znaczniki , które po przekroczeniu dopuszczalnej temperatury przez określony czas powinny np. zmienić barwę. Nie jest to trudne.
  • ~co
    (2018-02-05 17:02)
    ja bym zwrucil uwage na zachodnie towary spozywcze.
  • ~toj
    (2018-02-05 19:21)
    Panie Słowik .O czym Pan w ogóle pisze . Winę maja do producenta czy do lekarzy którzy wiedząc o problemie nic sobie z tego nie robili . Gdy hurtownia leków ze względu na atak hakerski nie mogła udowodnić ze szczepionki były przechowywane własciwie / brak zapisu / nikt nie ryzykował zakupu ich pomimo zapewnień ze cały czas była odpowiednio przechowywane . Zostały zutylizowane panie Słowik . Dlaczego tera panisko lekarz jeden z drugim zabierają głos i mówią ze właściwie nic się nie stało Czy jest zgoda producenta aby taka szczepionka była podawana ? Nie ,. to wara Wam od naszych dzieci czy wnucząt
  • ~Mama
    (2018-02-05 20:00)
    Moje dziecko zostalo zaszczepione jedna z tych popsutych szczepionek w aldemedzie z.gora i co teraz...wszyscy beda mowic,ze ok nic sie nie stalo. Tylko pieniadze sie licza,co to za lekarz,ktory swiadomy zagrozenia nie informuje rodzicow. Straszne to.
  • ~Rodzic
    (2018-02-05 21:23)
    Proponuję skrzyknąć wszystkich rodziców pociech SWIADOMIE zaszczepionych wadliwymi szczepionkami (na Facebooku np) w celu złożenia pozwu do sądu przeciwko lekarzom/przychodniom w zielonej górze o świadome narażenie na utratę życia lub zdrowia dziecka poprzez świadome podanie wadliwych szczepionek (wiedzieli że nie było prądu, lodówki nie działały kilka godzin i szczepionki się popsuły a pomimo tego z premedytacją zaszczepili nasze pociechy)
  • ~cien_mroku
    (2018-02-05 21:52)
    Mordercy w białych kitlach
  • ~Ona 89
    (2018-02-05 23:16)
    A co jeśli ja nie mam w książeczce dziecka nr serii. Mam kada szczepionkę wpisana dlugopisem tylko nazwę i datownikiem datę i podpis. A córka miala w październiku szczepienie
  • ~SUWEREN OBUDŹ SIĘ
    (2018-02-06 00:52)
    BRAWO ! Z NORMALNEGO KRAJU SOLIDARNI ZROBILI TOTALNY BANDYCKI SYF ! TYLKO KASA I PRYWATA.
  • ~ddd
    (2018-02-06 13:11)
    A tymczasem w Sanepidzie: Siedzi biurwa na stołku z wykutymi frazesami bezpiecznych i skutecznych szczepionek na blaszkę i opowiada wszem i ************ prawdę. Robi nie to co trzeba przygotowując tandetne pisemka strasząc rodziców karami. finansowymi. Wywieźć na taczkach i zakopać w lesie.
  • ~Tomasz
    (2018-02-06 14:57)
    Ja jestem z Katowic i w książeczce mojej córki jest szczepionka z listy.Ba nakaz utylizacji tej serii wydano 9 mają 2017 w Gorzowie Wielkopolskim a córka dostała ja w Katowicach 31 maja 2017.co teraz?
  • ~wrc
    (2018-02-09 08:46)
    Zdelegalizować Porozumienie Zielonogórskie to co wyprawiają w Polsce lekarze rodzinni woła o pomstę do nieba, a raczej prokuratora. To że leczą na "czuja", a właściwie nie leczą bo nie zlecają prawie w ogóle badań, a jak już coś zlecą to w wyniku "wymuszenia" skierowania przez pacjenta. W usa, japonii, czy innych rozwiniętych krajach diagnozę poprzedzają BADANIA,a tu ? poczekamy, zobaczymy, a później jest za późno na leczenie np. nowotworu. Teraz szczepionki. Rozmawiałem ze znajomym lekarzem i powiedział, że jedynym kryterium którym się kierowali szczepiąc tymi szczepionkami to KASA. tyle w temacie
  • ~guest
    (2018-02-09 09:44)
    za naruszenie etyki lekarskiej powinno się zawieszać /pozbawiać praw do wykonywania zawodu. A w naszym kraju wszędzie nietykalność.
  • ~nim
    (2018-02-09 12:33)
    DR.Mengele w grobie się śmieje,ma naśladowców/ bez obrazy uczciwych medyków/.
  • ~aa
    (2018-02-09 12:43)
    W tamtym czasie za mało zarabiali,po obiecanej podwyżce płacy zaczną myśleć.