Mamy LISTĘ placówek, w których mogły być podawane szczepionki przeznaczone do utylizacji. Co zrobić, jeśli lekarz ją zaaplikował?

Nasz tekst o źle przechowywanych szczepionkach, które były podawane pacjentom, odbił się szerokim echem. Dużo osób prosi o wskazanie nazw i serii szczepionek. Lista znajduje się poniżej, wymaga jednak krótkiego wprowadzenia. Dodatkowo publikujemy też listę placówek, w których mogły być podawane szczepionki przeznaczone do utylizacji.

wróć do artykułu
  • ~marian
    (2018-07-09 10:07)
    Nic się nie stanie. Za szczepionkami jest potężne lobby. Zaraz jakieś autorytety "naukowe" wykażą że to nic nie szkodzi i można szczepić szczepić szczepić. Byle szybko i dużo.
  • ~Służba Zdrowia OSTRZEGA !!!!
    (2018-03-15 00:06)
    Zgony poszczepienne – POTWIERDZONE !!!!! W badaniu Massroor Pourcyrous opublikowanym w 2007 roku odnotowano, że 16% niemowląt miało związane ze szczepieniem potencjalnie śmiertelne zdarzenia krążeniowo-oddechowe z epizodami bezdechu i/lub bradykardią. Krwawienie wewnątrzczaszkowe wystąpiło u 17% wcześniaków, którzy otrzymali pojedynczą szczepionką oraz u 24% tych, którzy otrzymali więcej szczepionek. Ponadto odnotowano, że szczepionka DTaP była związana z największą ilością przypadków zdarzeń sercowo-oddechowych wśród niemowląt, które otrzymały pojedynczą szczepionkę. Odnotowano u dzieci: 1. Zapalenie mózgu, na co wskazywały podwyższone poziomy białka C- reaktywnego. 2. Obrzęk mózgu jako jeden z głównych objawów zapalenia. 3. Potencjalnie śmiertelne zdarzenia sercowo – oddechowe. 4. Krwawienie w mózgu. J Pediatr. 2007 Aug;151(2):167-72.
  • ~Niestetyzaszczepony
    (2018-02-15 12:35)
    MAM PRAWO MIEĆ WYBÓR, CZY CHCĘ SIĘ SZCZEPIĆ JA I MOJE DZIECI, CZY NIE! CO TO DO CHOLERY WSZYSTKO MA ZNACZYĆ?! ŻYJEMY W WIĘZIENIU? CHYBA TAK! ROBIMY WSZYSTKO CO KAŻĄ NAM KORPORACJE!
  • ~tesa
    (2018-02-13 09:36)
    ale jak pielegniarki strasza ze dziecko nie zaszczepione ,ze odpowiadac sie bedzie przed sadem
  • ~tesa
    (2018-02-13 09:33)
    moje wnuczki po kazdym szczepieniu choruja
  • ~qqq
    (2018-02-12 18:40)
    Ta lista jest niepełna bo wadliwe szczepionki podano w 10 województwach.
  • ~Wallenrod2
    (2018-02-10 16:28)
    BRAWO ! Z TOTALNEGO BANDYCKIGO SYFU ZROBILI NORMALNY KRAJ i tak powinien brzmieć twoj komantarz mój ty biedny pozbawiony rozumu " komentatorku "
  • ~Ocknijcie się...
    (2018-02-09 18:10)
    Przemysł (bo tak należy to określić) szczepionkowy po wielokroć przewyższa dochodami narkotykowy i do tego jest...LEGALNY! Patrząc zaś na skutki uboczne (notorycznie i skutecznie ukrywane) jak i w ogóle samą zasadność stosowania szczepień w b.wielu przypadkach, nie jest on wcale dużo mniej szkodliwszy dla zdrowia. Podobnie do madialnie rozdmuchanej tzw ********* grypy (jak się okazało totalna ściema ostatnich lat) nadal wciska się ludziom kit o rzekomej konieczności szczepień na masową skalę i to nie tylko w przypadku samej grypy ale też chrób, które już dawno opanowano choćby np. przy pomocy antybiotyków czy najnormalniej przez rozwój medycyny. Niestety żadna TV wam tego nie oznajmi bo..."siedzi w kieszeni" koncernów farmaceutycznych (których reklam mamy najwięcej? Proste.) Nie wielu jest też na tyle odważnych lekarzy jak np.Hubert Czerniak potrafiących uczciwie o tym mówić. Lobby lekarskie natomiast w zdecydowanej większości wspaniale współgra z koncernami farmaceutycznymi więc JAK można, narażać się...sponsorom. Dziwne, jedno środowisko, te same uczelnie, takie same tytuły a zdania przeciwne. Prawda nie jest na tym świecie w cenie więc czemu się dziwić. Mamona oślepia a koło zysków i układów kręci się dalej w najlepsze.
  • ~aa
    (2018-02-09 12:43)
    W tamtym czasie za mało zarabiali,po obiecanej podwyżce płacy zaczną myśleć.
  • ~nim
    (2018-02-09 12:33)
    DR.Mengele w grobie się śmieje,ma naśladowców/ bez obrazy uczciwych medyków/.
  • ~guest
    (2018-02-09 09:44)
    za naruszenie etyki lekarskiej powinno się zawieszać /pozbawiać praw do wykonywania zawodu. A w naszym kraju wszędzie nietykalność.
  • ~wrc
    (2018-02-09 08:46)
    Zdelegalizować Porozumienie Zielonogórskie to co wyprawiają w Polsce lekarze rodzinni woła o pomstę do nieba, a raczej prokuratora. To że leczą na "czuja", a właściwie nie leczą bo nie zlecają prawie w ogóle badań, a jak już coś zlecą to w wyniku "wymuszenia" skierowania przez pacjenta. W usa, japonii, czy innych rozwiniętych krajach diagnozę poprzedzają BADANIA,a tu ? poczekamy, zobaczymy, a później jest za późno na leczenie np. nowotworu. Teraz szczepionki. Rozmawiałem ze znajomym lekarzem i powiedział, że jedynym kryterium którym się kierowali szczepiąc tymi szczepionkami to KASA. tyle w temacie
  • ~Tomasz
    (2018-02-06 14:57)
    Ja jestem z Katowic i w książeczce mojej córki jest szczepionka z listy.Ba nakaz utylizacji tej serii wydano 9 mają 2017 w Gorzowie Wielkopolskim a córka dostała ja w Katowicach 31 maja 2017.co teraz?
  • ~ddd
    (2018-02-06 13:11)
    A tymczasem w Sanepidzie: Siedzi biurwa na stołku z wykutymi frazesami bezpiecznych i skutecznych szczepionek na blaszkę i opowiada wszem i ************ prawdę. Robi nie to co trzeba przygotowując tandetne pisemka strasząc rodziców karami. finansowymi. Wywieźć na taczkach i zakopać w lesie.
  • ~SUWEREN OBUDŹ SIĘ
    (2018-02-06 00:52)
    BRAWO ! Z NORMALNEGO KRAJU SOLIDARNI ZROBILI TOTALNY BANDYCKI SYF ! TYLKO KASA I PRYWATA.
  • ~Ona 89
    (2018-02-05 23:16)
    A co jeśli ja nie mam w książeczce dziecka nr serii. Mam kada szczepionkę wpisana dlugopisem tylko nazwę i datownikiem datę i podpis. A córka miala w październiku szczepienie
  • ~cien_mroku
    (2018-02-05 21:52)
    Mordercy w białych kitlach
  • ~Rodzic
    (2018-02-05 21:23)
    Proponuję skrzyknąć wszystkich rodziców pociech SWIADOMIE zaszczepionych wadliwymi szczepionkami (na Facebooku np) w celu złożenia pozwu do sądu przeciwko lekarzom/przychodniom w zielonej górze o świadome narażenie na utratę życia lub zdrowia dziecka poprzez świadome podanie wadliwych szczepionek (wiedzieli że nie było prądu, lodówki nie działały kilka godzin i szczepionki się popsuły a pomimo tego z premedytacją zaszczepili nasze pociechy)
  • ~Mama
    (2018-02-05 20:00)
    Moje dziecko zostalo zaszczepione jedna z tych popsutych szczepionek w aldemedzie z.gora i co teraz...wszyscy beda mowic,ze ok nic sie nie stalo. Tylko pieniadze sie licza,co to za lekarz,ktory swiadomy zagrozenia nie informuje rodzicow. Straszne to.
  • ~toj
    (2018-02-05 19:21)
    Panie Słowik .O czym Pan w ogóle pisze . Winę maja do producenta czy do lekarzy którzy wiedząc o problemie nic sobie z tego nie robili . Gdy hurtownia leków ze względu na atak hakerski nie mogła udowodnić ze szczepionki były przechowywane własciwie / brak zapisu / nikt nie ryzykował zakupu ich pomimo zapewnień ze cały czas była odpowiednio przechowywane . Zostały zutylizowane panie Słowik . Dlaczego tera panisko lekarz jeden z drugim zabierają głos i mówią ze właściwie nic się nie stało Czy jest zgoda producenta aby taka szczepionka była podawana ? Nie ,. to wara Wam od naszych dzieci czy wnucząt