Co robić, gdy kręgosłup boli…

| Aktualizacja:

Ból pleców to przypadłość, która dotyka już nie tylko starsze osoby, ale również młode. Komputeryzacja wielu zawodów spowodowała, że często kilka lub kilkanaście godzin spędzamy w pozycji siedzącej, a co za tym idzie: nasz ruch jest ograniczony do minimum. Z brakiem ruchu natomiast wiążą się różnego rodzaju dolegliwości w tym między innymi ból pleców.

wróć do artykułu
 • ~Zośka
  (2017-01-19 10:50)
  Jedno jest pewne, nie można ignorować bólu kręgosłupa i wiem to też z doświadczenia niestety :/ wierzcie mi lepiej nie będzie i samo się nie uzdrowi. Ostatnio strasznie bolały mnie plecy, ale to zbagatelizowałam, dopiero jak zaczęły mi nogi drętwieć to się przestraszyłam i poszłam do lekarza. Okazało się, że mam dyskopatię i musieli mi wstrzyknąć specjalny implant (discogel to się chyba nazywa:D ). Trafiłam na szczęście do dobrej placówki (certus w pzń), bo po 3 h było po zabiegu i niedługo po tym całkowicie doszłam do siebie. Gdybym tylko wiedziała to bym nie zwlekała tak długo
 • ~lettin
  (2016-10-25 15:40)
  same domowe sposoby to mało, ja polecam od razu wizytę w klinice. w Poznaniu Kręg-Clinic udziela całkiem dobrego serwisu :D
 • ~Gosia
  (2017-06-07 08:39)
  Dobrze jest zwracać uwagę na kondycję naszego kręgosłupa, bo niestety nasz obecny styl życia często mu w tym nie pomaga, zwłaszcza siedząca praca i wręcz epidemia otyłości. Ja staram się gimnastykować, najlepiej na mnie działa pilates i joga. Do tego chodzę na masaże do kręg-clinic (pzń) i już od dłuższego czasu nie dokuczają mi bóle pleców, które wcześniej spędzały mi sen z powiek.
 • ~Fizzjo
  (2018-07-09 17:58)
  "Dla kręgosłupa najlepszą postawą są po prostu proste plecy". Najwieksza głupota przez którą cierpią miliony. Kręgosłup potrzebuje ruchu bo dzięki niemu jest unaczyniony/odrzywiony. Statyczna pozycja wyprostowana prowadzi do sporych problemów napięciowych np. w okolicy powięzi piersiowo-lędźwiowej. Zamiast bezsensownych rad np. o podparciu odcinka lędźwiowego, czy pełnych stopach na ziemi lepiej napisać o częstszych zmianach pozycji. Nawet ze stopami na ziemi i podparciem pod plecami nie uniknie się bólu kręgosłupa po 8h pracy.