Jak wynika ze szczegółowych danych resortu zdrowia dotyczących 1040 zabiegów, najwięcej z nich przeprowadzono na Mazowszu - 306, z czego ze wskazań badań prenatalnych 299, a z powodu zagrożenia życia lub zdrowia matki - siedem. W województwie śląskim przeprowadzono 157 zabiegów z uwagi na wady płodu i cztery ze względu na ochronę życia matki. Ogółem więcej niż 100 zabiegów wykonano także w województwach: łódzkim (111) i w Małopolsce (103).
Najmniej zabiegów przeprowadzono w województwie podkarpackim - jeden z powodu upośledzenia płodu. Z tej przyczyny w województwie lubelskim przeprowadzono trzy legalne aborcje oraz jedną ze względu na zagrożenie zdrowia lub życia matki.
Ponadto, jak wynika z informacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w 2015 r. w nadzorowanych przez ten resort szpitalach publicznych wykonano cztery zabiegi przerwania ciąży - ze względu na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu.
Z kolei z danych Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że w 2015 r. w szpitalach nadzorowanych przez ten resort nie przeprowadzono żadnego zabiegu przerwania ciąży.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, dane dotyczące liczby wykonywanych w Polsce zabiegów przerwania ciąży gromadzone są w oparciu o sprawozdania opracowywane na potrzeby programu badań statystycznych statystyki publicznej.