Podczas zimy nasza skóra jest w szczególny sposób narażona na szereg szkodliwych czynników. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o nią w odpowiedni sposób. Karolina Buczek, szefowa HedoniSPA w czterogwiazdkowym butikowym hotelu Piwniczna Spa&Conference radzi co robić, by nawet w najbardziej mroźne dni nasza skóra czuła się dobrze.

Reklama

Rada pierwsza

Noc to czas, kiedy nasz organizm regeneruje się najszybciej. Dlatego przed snem warto zadbać o skórę i ją wzmocnić. Godne polecenia są zarówno kremy nawilżające, jak i odżywcze. Te pierwsze chronią przed przesuszeniem, te drugie z kolei ułatwiają naprawę szkód wyrządzonych przez mróz. Najlepiej stosować je na zmianę co drugi dzień.

Rada druga

Zimą słońce działa niezwykle intensywnie, ponieważ jego promienie odbijają się od kryształków płatków śniegu. Powinnyśmy więc pamiętać o odpowiedniej fotoochronie, ale nie tylko kiedy jeździmy na nartach. Warto zaopatrzyć się w preparat z wysokim filtrem, ponieważ słońce w górach działa z dużą intensywnością. Pamiętajmy też o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu. Obszary te zawierają niewiele gruczołów łojowych, są więc praktycznie pozbawione naturalnej ochrony.

Rada trzecia

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że preparaty nawilżające nie powinny być stosowane zimą, gdyż zawarta w nich woda może zamarzać. To jeden z kosmetycznych mitów. Woda jest naturalnym składnikiem skóry i jest w składzie wszystkich preparatów pielęgnacyjnych, z tym że po ich aplikacji natychmiast odparowuje. Warto zadbać o to, by zimowe kosmetyki zawierały składniki wiążące cząsteczki wody w naskórku. Szukajmy więc kremów z kwasem hialuronowym, gliceryną czy sorbitolem.

Rada czwarta

Ciepło bijące z sauny leczy nie tylko ciało, ale poprawia także nastrój, co szczególnie może nam się przysłużyć podczas krótkich zimowych dni. Kąpiel w saunie zmniejsza wydzielanie kortyzolu – hormonu stresu i tym samym ułatwia relaksację.
Jednak aby móc czerpać garściami z uroków saunarium należy przestrzegać pewnych zasad. Przede wszystkim warto pamiętać o odpowiednim stroju, a właściwie to jego braku. Przebywając w pomieszczeniu nagrzanym nawet do 100 stopni Celsjusza na celu powinniśmy mieć jedno: mocno się spocić. Wizyta w saunie w stroju kąpielowym wykonanym ze sztucznych materiałów jest zwyczajnie niehigieniczna i niebezpieczna, gdyż grozi poparzeniem. W Hotelu Piwniczna Spa&Conference promujemy zasady poprawnego saunowania, które ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Podobnie, jak nasze codzienne noce saunowe, które charakteryzuje nastrojowa muzyka i odpowiednio przyciemnione oświetlenie, a także szereg aromatów, które w tym czasie rozpylane są w gorących łaźniach. Profesjonalnym seansom w saunie fińskiej i w łaźni parowej towarzyszą dodatkowe atrakcje w postaci mrożonych owoców, peelingów, odżywek na włosy itp.

Rada piąta

Zimowe dni niestety nie sprzyjają dobremu nastrojowi dlatego warto odwiedzić SPA, gdzie czeka na nas cała gama zabiegów, kąpieli. Pozwolą one zadbać o skórę ciała i twarzy, ale również o dłonie i stopy, które w czasie chłodnych dni narażone są na wysuszenie i odmrożenia. Idealne będą ceremonie wygładzające, odżywcze kąpiele połączone z odświeżającymi peelingami oraz okłady. Absolutnym hitem tego sezonu jest okład z komórek macierzystych jabłoni, które zawierają kwas bromelinowy. Taki zabieg ma wprost rewelacyjne działanie ochronne i jest oczywiści dostępny w naszym Hedoni SPA.