Prezes Fundacji Tam i z Powrotem Antoni Rodowicz podkreśla, że osoba, która się styka po raz pierwszy z chorobą, nie jest w stanie w internecie odróżnić rzetelnych informacji od fałszywych. Jest mnóstwo ludzi, którzy żerują na ludzkim nieszczęściu i wyłudzają pieniądze oferując w internecie cudowne terapie.

Reklama

Psychoonkolog doktor Mariola Kosowicz radzi, aby pacjenci, jeżeli mają obawy i wątpliwości zapytali swojego lekarza, bo każdy człowiek choruje inaczej. Osoba ciężko chora szuka często informacji w internecie, na forach pacjentów, to zrozumiałe, chce wiedzieć, co ją czeka, ale informacje nie zawsze są prawdziwe.

Gdzie zatem chorzy na raka mogą znaleźć rzetelne informacje? Na przykład na stronach internetowych towarzystw naukowych. Poza tym od tego roku działa Program Edukacji Onkologicznej wspierany przez autorytety w dziedzinie onkologii. W ramach tego programu wydawane są poradniki dla pacjentów z chorobą nowotworową i ich rodzin. Dostępne są one bezpłatnie w szpitalach onkologicznych w całym kraju, a także w formie elektronicznej na stronach internetowych Fundacji Tam i z Powrotem oraz na www.programedukacjionkologicznej.pl