Implanty słuchowe Cochlear to odpowiedź na potrzeby wszystkich ludzi, którzy mają trudności z prawidłowym słyszeniem, a tradycyjne metody leczenia oraz korzystanie z aparatów słuchowych nie przyniosły u nich pożądanych efektów.
Jeśli pojawią się takie problemy, najlepiej udać się do lekarza laryngologa lub audiologa. Specjalista stwierdzi, jaka jest przyczyna kłopotów ze słuchem i zaleci najlepszą metodę leczenia. W przypadku głębokich niedosłuchów może nas skierować na operację wszczepienia implantu słuchowego, np. ślimakowego lub na przewodnictwo kostne.

Reklama

Kiedy stosuje się implant ślimakowy

Implant Cochlear z serii Nucleus stanowi elektroniczną protezę słuchu, zapewniając przekazywanie dźwięku z otoczenia bezpośrednio do ślimaka z pominięciem struktur ucha zewnętrznego. Idealnie sprawdza się w przypadku osób z obustronnym głębokim niedosłuchem lub częściową głuchotą, niesłyszących dzieci i noworodków oraz ludzi, którzy utracili słuch w różnych momentach życia.

Kiedy stosuje się implant na przewodnictwo kostne

Drugi rodzaj implantu reprezentują urządzenia Cochlear z serii Baha. Poprzez umieszczenie ich w kości wykorzystują one zdolność do przenoszenia dźwięków drogą kostną, dzięki czemu omijają uszkodzone części ucha zewnętrznego i środkowego. Implant Baha polecany jest osobom z niedosłuchem odbiorczym, przewodzeniowym lub mieszanym, ludziom z jednostronną głuchotą wywołaną stanami zapalnymi ucha lub tym, którzy utracili zdolność słyszenia w jednym uchu, podczas gdy drugie działa prawidłowo. Stosować mogą go także osoby ze zdeformowanymi małżowinami usznymi lub zarośniętymi przewodami słuchowymi.

Oba implanty są bezpieczne w użyciu i szybko pomagają spełnić marzenie każdego z pacjentów, żeby dobrze słyszeć otaczający świat.

Osoby mające głębokie problemy ze słuchem i wszyscy zainteresowani leczeniem implantami słuchowymi mogą szukać informacji na specjalnej infolinii Razem dla Słuchu, dostępnej pod numerem telefonu 22 3333 000. Pytanie można zadać także za pośrednictwem live chatu dostępnego na stronie www.razemdlasluchu.pl w zakładce kontakt. Infolinia udostępnia m.in. informacje o dostępnych metodach leczenia głębokich niedosłuchów i o procedurze kwalifikacji do wszczepienia implantu słuchowego.