Centrala NFZ do likwidacji. Minister kładzie rękę na pieniądzach

| Aktualizacja:

Kolejna rewolucja w służbie zdrowia. Minister Bartosz Arłukowicz zapowiada likwidację centrali Narodowego Funduszu Zdrowia. Składki z ubezpieczenia Polaków trafią do resortu. Ministerstwo samo podzieli je między regionalne oddziały NFZ.

wróć do artykułu
  • ~Robnad
    (2013-03-23 09:01)
    niech zlikwiduje słuzbę zdrowia. będzie szybciej i taniej, a i tak jej nie wiele brakuje
    emeryci i słabsze jednostki wymrą, co sie przełoży we wzroście PKB, he, he.
    żenujący pajac z cyrku POkemońskiego.
  • ~ania
    (2013-03-23 08:21)
    jest jeden złodziejski NFZ będzie szesnascie
  • ~migrena
    (2013-03-22 20:36)
    chodzi o to, zeby nad budzetem NFZ przejal wladze Rostowski.

    I tyle.

    tak jak wczesniej nad OFE.
  • ~gość
    (2013-03-22 19:05)
    Terasz NFZ zamienimy na UUZ, zupełnie jak bajce z orkiestrą zwierzęcą.
    Anegdota opowiadana, że postanowiono zniszczyć archiwum aby nie być ciągle oskarżanym o biurokrację. Jednak podczas niszczenia należało zrobić dwa odpisy każdego niszczonego dokumentu
  • ~oburzona
    (2013-03-22 17:03)
    Ci z Centrali NFZ przeniesieni zostaną do placówki kontrolującej oddziały NFZ. Dyrektorzy tych placówek nie dadzą pod stołem to nawet jak będą dobrze zarządzać to i tak dostaną mało łapówkarstwo będzie kwitło. Ale potrafią zadbać o swoje interesy.
  • ~PISS be with you
    (2013-03-22 16:35)
    Ta ja zakompleksiona, wulgarna i prymitywna gnida z zadupia oznajmiam, że juz jestem i od samego rana...leje PISuarski gnój na forum !...Musze,- bo taki mój zawód i za to mi płacą !!!
    P.S. Ale to nie znaczy ze wierzę w to co mi każą pisać...nie chcem , ale muszem.
  • ~nareszcie minister z jajami
    (2013-03-22 16:33)
    Brawo Arłukowicz pogonic to towarzystwo na ciepłych posadkach ! Niech ida do PISu,- na członków !
  • ~normalny
    (2013-03-22 15:57)
    Nie rozumiem tego wrzasku,decentralizacja to likwidacja centrali warszawskiej,która to właśnie do tej pory faworyzowała warszawkę kosztem całego kraju.To przecież do tej pory za tę samą usługę medyczną inaczej płacono w warszawce a inaczej w innych regionach.Jestem pewien że minister Arłukowicz nie będzie faworyzował warszawki,gdyż jest ze Szczecina i za warszawkę juz się zabrał wywalając co niektórych.To warszawka już wcześniej sobie przywłaszczyła centralizm totalny wszystkiego i dlatego kraj sie dzieli na warszawkę i reszta
  • ~pingwin
    (2013-03-22 15:29)
    ale pieprzy glodne kawalki
  • ~PiS be with you
    (2013-03-22 15:05)
    SKOK na KASE.. nic wiecej - nie bedzie lepiej ale bedzie mniej kasy... POlactwo dalej eksterminuje sie.
  • ~,,J,,
    (2013-03-22 14:35)
    Kolejna instytucja dla ,, kolesi,, z branży ministra. 60 mld złotych na rok to łakomy kąsek i czemu by tak z tego szmalu trochę nie uszczknąć, oczywiście w imię prawa po przeprowadzeniu ogólnopolskiej dyskusji polegającej na kompletnym rozmydleniu sprawy POprzez usłużne autorytety i media. A pacjęci? ... a kto by się tam nimi przejmował, liczy się tylko kasa! tym bardziej że już niedługo wybory a w związku z tym czas by jakoś zacząć się ustawiać na przyszłość. Co więcej, w razie jakiejkolwiek wpadki tego nowego??? systemu odpowiedzialność spadnie na wojewodów regionów gdyż słóżba zdrowia leży w ich kompetencjach. Dobrze pomyślane mini sterku dobrze POmyślane.
  • ~Japan
    (2013-03-22 14:19)
    Panie Arłukowicz! Jak pan podzieli te pieniądze !! Na warszawkę ? Powinien pan podzielić na województwa proporcjonalnie do liczby mieszkańców! Jeśli tak nie będzie to będziemy głosować na pana w konkursie "hiena roku"
  • ~Wizytator z Kuratorium
    (2013-03-22 14:02)
    Dobry pomysł - Arłukowicz do rodziny zastępczej!
    Tam go szybko wykończą!
    Na tatusia Niesiołowski, a na mamusię Kidawa-Błońska!
    W charakterze dobrego wujka - Szejnfeld!!!
  • ~Dzieci Kapitana Granta
    (2013-03-22 13:54)
    Wielkie plany Arłukowicza. Centrala NFZ do likwidacji

    Wielkie plany Centrali NFZ - Arłukowicz do eutanazji albo do rodziny zastępczej w ramach wdrażania eksperymentalnego programu opieki ministerstwa nad ludźmi nadpobudliwymi, hiperaktywnymi i o znacznym stopniu upośledzenia umysłowego...
  • ~taka prawda
    (2013-03-22 13:47)
    ludzie .. tych ss-snow trzeba powiesic! moze wtedy reszta cos zrozumie!
  • ~hehe
    (2013-03-22 13:46)
    KOMUNA ( i zlodziejstwo tez) wraca!
  • ~Wyborca
    (2013-03-22 13:45)
    Tylko pamiętajcie o wielomilionowych odprawach. I pensjach przez najbliższy rok.
    Ja straciłem prace i nawet zasiłku nie dostałem, bo zarabiałem na półetatu mniej niż średnia krajowa i sie nie należy.
  • ~albert
    (2013-03-22 13:41)
    I będzie tak, że Warszawa dostanie tyle ile potrzebuje a resztę nędzy podzielą na prowincję.NIGDY !!! Łapy precz od naszych pieniędzy !!! Przywrócić kasy chorych !!!