Jak poinformowała dyrektor szpitala Izabela Marcewicz-Jendrysik, pierwsi pacjenci trafią do ośrodka rehabilitacyjnego w ciągu dwóch najbliższych tygodni. "Wszystko jest już przygotowane na ich przyjęcie, ale czekamy jeszcze na dostawy drobnego sprzętu" - powiedziała.
Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz podkreślił, że urząd miasta, który jest podmiotem założycielskim szpitala przy ul. Kopernika, planuje jego dalszą modernizację i rozbudowę. "Szpital ma dobrą lokalizację w centrum miasta, niedługo w pobliżu powstanie stacja metra" - powiedział Wojciechowicz. Dodał, że lecznica jest w dobrej kondycji finansowej.
W przyszłym roku w szpitalu ma zacząć funkcjonować nowoczesny oddział pediatryczny z 34 łóżkami. W planach jest także budowa dodatkowego pawilonu i modernizacja zabytkowego budynku, w którym znajduje się główna część lecznicy.
Ośrodek rehabilitacyjny w Warszawskim Szpitalu dla Dzieci powstał na powierzchni 780 metrów kwadratowych w budynku przeznaczonym dla administracji. W szpitalu znajduje się wysokiej klasy sprzęt medyczny. Na trzech piętrach ośrodka zlokalizowano sale do ćwiczeń rehabilitacyjnych z bogatym zapleczem fizykoterapii, gabinety lekarskie i miejsce wypoczynku dla najmłodszych. Do tej pory w szpitalu przy ul. Kopernika dziennie rehabilitowano około 100 dzieci, ich liczba ma wzrosnąć do 140.
W lecznicy rehabilitowani są pacjenci po urazach kończyn, kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego, szyjnego. Do szpitala trafiają dzieci po urazach więzadłowych stawu kolanowego oraz cierpiące na zespoły bólowe tego stawu.
Warszawski Szpital dla Dzieci mieści się w centrum stolicy na rogu ulic Kopernika i Nowego Światu. Jest pierwszą tego typu lecznicą jaka powstała na ziemiach polskich i działa nieprzerwanie od 1869 r.