Odczuwanie przyjemności seksualnej ściśle wiąże się ze zdrowym rozwojem psychicznym. Udany seks gwarantuje dobre samopoczucie i zdrowie. Jak podkreśliła dr Adena Galinsky z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, współautorka badań: "Zdrowy seks jest czymś więcej niż brakiem chorób przenoszonych drogą płciową czy niepożądanej ciąży". Warto więc dołożyć wszelkich starań, by satysfakcja płynąca z życia intymnego była dla obojga partnerów jak największa.

Reklama

Co więc należy robić? Według naukowców z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health - kierować się empatią. Trzeba więc wsłuchiwać się w potrzeby partnera i wczuwać się w jego sytuację.

Tak przynajmniej wynika z obserwacji, którymi naukowcy objęli ponad trzy tysiące młodych osób w wieku 18-26 lat i których rezultatami podzielili się na łamach "Journal of Adolescent Health".

Objęci badaniem młodzi wolontariusze odpowiadali na pytania dotyczące swojego charakteru - poczucia własnej wartości oraz niezależności, jak również empatii. Zwierzali się także ze spraw łóżkowych - podawali, jak często przeżywają orgazm oraz ile przyjemności daje im seks oralny - bierny oraz aktywny.

Z badań naukowców wynika również, że młode kobiety rzadko czerpią satysfakcję z seksu - mniej niż połowa wolontariuszek deklarowała osiąganie orgazmu podczas stosunku. Według Galinsky powodem tego stanu może być mniejsze poczucie własnej wartości oraz niezależności, jakie odczuwają kobiet w porównaniu z mężczyznami.

Reklama

Zobacz także: Rewolucja w antykoncepcji! Pigułka dla mężczyzn >>>