Co drugie dziecko ma dziurawe zęby! A może być jeszcze gorzej

| Aktualizacja:

Ponad 58 proc. przebadanych dzieci ma próchnicę. Problem dotyczy średnio 2 zębów stałych oraz 5 zębów mlecznych. W ciągu ostatnich 5 lat Akademia Zdrowego Uśmiechu przebadała aż 38,5 tys. przedszkolaków. Przekrojowe wyniki badań przeprowadzonych w 560 przedszkolach w Polsce są przerażające. A może być jeszcze gorzej, ponieważ rozpoczął się czas wakacji.

wróć do artykułu
 • ~babcia
  (2017-07-14 07:08)
  Nie chce sie wierzyc, ze jest az tak zle. Ale to typowe dla obecnej kultury konsumpcyjnej. Zebow sie nie myje. Chcialabym tez wiedziec jak czesto myje sie cialo--takich statystyk brak. Napewno jest podobnie. Ale smartphony sie kupuje, bo trzeba byc nowoczesnym i swiatowym.
 • ~Ewa z USA.
  (2017-07-18 08:44)
  Mleko i jeszcze raz mleko .
 • ~Małgorzata34
  (2017-09-20 09:52)
  Rodzice dają dzieciakom za dużo słodyczy i nie dbają o to by chodziły do dentysty to tak sie dzieje. Do tego nie dopilnują by myły zęby przynajmniej 2 razy dziennie i bakterie się rozwijają. Mnie mama zawsze do dentysty prowadzała mimo że się bałam. I ja tak samo robię, co pół roku chodzę z dziećmi do dr Franka w Warszawie. Jak dziecko się skarży, że go np. ząb boli to nie bagatelizuje tego. Rodzice dają dzieciakom za dużo słodyczy i nie dbają o to by chodziły do dentysty to tak sie dzieje. Do tego nie dopilnują by myły zęby przynajmniej 2 razy dziennie i bakterie się rozwijają. Mnie mama zawsze do dentysty prowadzała mimo że się bałam. I ja tak samo robię, co pół roku chodzę z dziećmi do dr Franka w Warszawie. Jak dziecko się skarży, że go np. ząb boli to nie bagatelizuje tego.

Może zainteresować Cię też: