Nieoczekiwany efekt reformy emerytalnej. Przy łóżkach będzie mniej pielęgniarek

| Aktualizacja:

Eksperci są zgodni: obniżenie wieku emerytalnego będzie czynnikiem, który zwiększy i tak duży obecnie deficyt pielęgniarek i położnych w szpitalach

wróć do artykułu
  • ~Jabis
    (2017-09-07 07:29)
    Nie ... n i e m o ż l i w e ! A ... gdy wprowadzali - to skutków nie znali? Poziom inteligencji PIS. Rządy ciemniaków+ ... komuna wróciła. Kwa ... kwa.
  • ~Edek
    (2017-09-07 07:45)
    Ośmieszacie się. 64 letnia pielęgniarka po 40 latach ciężkiej pracy, będzie biegała jak sarenka i podnosiła chorych. To nie powrót niższego wieku emerytalnego, ale brak myślenia poprzednich władz spowodował, że nie ma pielęgniarek. Reforma szkół i niskie pensje doprowadziły do odchodzenia pielęgniarek z zawodu i niechęć do wykonywania tego zawodu. Więc po co kłamiecie?
  • ~WAW
    (2017-09-07 07:58)
    Pielęgniarki masowo wyjeżdżają zagranicę i bardzo dobrze. Magister pielęgniarstwa zarabia tyle co kasjerka w Biedronce, odpowiadając przy tym za życie ludzie i mając nocne dyżury. Wyjeżdżając zagranicę zarabiają 5-6 razy więcej niż w PL, mają mniej pacjentów, prestiż i lepszy status zawodowy, oraz stać je na urlopy zagraniczne, kupno samochodu itd. Jak większość wyjedzie, to (nie)rządzący zaczną w panice ściągać pielęgniarki z Ukrainy i Białorusi...
  • ~ABP
    (2017-09-07 08:06)
    Widać w jakiej zapaści jest polska służba zdrowia. Z artykułu wynika, że 1/3 lekarzy bądź jest w wieku emerytalnym, bądź też osiągnie go w ciągu najbliższych 4 lat. Jeśli taka liczba lekarzy ubędzie, to w żaden sposób nie się ich zastąpić. Myślę, że jeśli chodzi o pielęgniarki, to sytuacja wygląda tak samo, jeśli nie gorzej.
  • ~jaro
    (2017-09-07 08:09)
    A za ryżego miały tak dobrze. Mogły pracować i z honorem umrzeć na stanowisku pracy. A na nagrobku napis - " Tutaj leży człowiek ubogi - wykonał plan, wyciągnął nogi".
  • ~xd
    (2017-09-07 08:20)
    Gdzie pielęgniarki są przy łóżkach, ona się krzątają. Przy łóżku jest zawsze mała szafka na kółkach.
  • ~tor
    (2017-09-07 08:56)
    A czy pielęgniarek zarabiających stosunkowo mało jak na tak odpowiedzialną pracę nie można zastąpić zaharowanym pracą 40 letnim agentem Tomkiem ,lub innym w wieku 40 lat przepracowanym emerytem biorącym pokażną emeryturę co miesiąc . Tam nie ma braków kadrowych ?????????? Dziwne
  • ~utylizator styropianu
    (2017-09-07 09:45)
    A od czego jest Ministerstwo Edukacji ? - natychmiast przywrócić 5 letnie licea pielęgniarskie i nie bedzie zadnego problemu. Przyszle adeptki tego zawodu będą pomagać za darmo w szpitalach odbywając tam zajęcia praktyczne. Jednocześnie ograniczyć przyjmowanie mgr pielęgniarstwa i kierować ich jedynie do obsługi urzadzeń wymagajacej tego typu wykształcenia. Do zajmowania się pacjentami na oddziałach wystarczy ukończenie liceum pielęgniarstwa. Przynajmniej nikt nie będzie pouczać chorych : "Proszę nie mówić do mnie siostro, bo ja jestem pani magister" no i opieka bedzie 100% lepsza.
  • ~t
    (2017-09-07 10:30)
    Czytanie informacji ma sens wtedy gdy wyciąga się z tego wnioski dla siebie. Ja od dawna uważam, że pobyt w szpitalu osoby na prawdę chorej to dodatkowa męczarnia. Inna uwaga. Jedynie osoby leczące się prywatnie (są takie mimo że mają ubezpieczenie "państwowe") częściowo doświadczają troski należnej każdemu pacjentowi. Ale pamietajmy że pacjent znaczy "cierpliwy", to nie to samo co "klient".
  • ~tt
    (2017-09-07 12:38)
    Każdy "pretekst" jest dobry by obciążać PIS winą za lata bezmyślności tych którzy "rządzili" (czytaj doprowadzali) w kraj do upadku poprzednio. Takie jest zamówienie polityczne niemieckich mocodawców. Historia potwierdza jedno, sprzedawczyków ci u nas nie brakuje.
  • ~zz
    (2017-09-08 17:01)
    Jedynym sposobem na wolnym rynku jest odpowiednia gratyfikacja.~100 miliardów złotych na biurokrację rocznie to chyba niezbyt mało.Do pracy przy chorych chętnych nie ma.Bzdurne przepisy unijne w niesamowitej ilości ,dotyczące najgłupszych spraw muszą być przestrzegane przez tą armię jak świętość W krajach ****** praca przy nieczystościach od pacjentach jest niegodna człowieka,więc nie ma się co spodziewać z tamtej strony napływu chętnych do pracy..
  • ~Wan
    (2017-09-09 09:00)
    Dlaczego jeszcze tylko w Polsca jest roznica w wielki emerytalnym, kobiety 60, mezczyzni 65. Kobiety i tak zyja dluzej. To nielogiczne, odwrotnie, byloby bardziej korzystne dla panstwa.. Rozumiecie?
  • ~Wan
    (2017-09-09 09:01)
    Ukrainki sa dobrym pielegniarkami!
  • ~Laura
    (2017-09-09 09:10)
    Panstwo powinna honorowac ten zawod dobra placa. Wtedy dla mlodych bedzie ten zawod atrakcyjny. Starsze pielegniarki sa scharowane i czesto schorowane. Ja pracowalam w laboratorium, w wielki 64 lat poszlam na emeryture, juz tez schorowana i bylam najstarsza laborantka wszech czasow w instytucie. Inne szly wczesniej, bo nie dawaly rady. 40 lat charowy i stresu i mnie wystarczy!
  • ~Ted
    (2017-09-09 09:23)
    Co za bzdura! To nie reforma jest powodem , ze coraz mniej pielegniarek. Moze ci medrcy z Pisu wpadna na pomysl, mniej pieniedzy wydawac na defilady wojskowe, machanie szabelka , swietowanie swietych , umarlych, ekshumacje tid, a wiecej dla zywych, np dla pielegniarek!
  • ~Hfff
    (2017-09-10 07:18)
    Eksperci z wp. Hahahaha, to jakiś tekst z kabaretu?

Może zainteresować Cię też: