Tak koncerny farmaceutyczne żerują na chorych. Pacjenci mają już tego dość

| Aktualizacja:

Branża farmaceutyczna przez lata rozdawała karty. Ale chorzy mają dość bycia zakładnikami polityki cenowej koncernów

wróć do artykułu
  • ~Ppp
    (2017-04-16 18:13)
    Sprawa jest, moim zdaniem, banalnie prosta: W każdym normalnym prawie jest przepis w stylu “Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla zdrowia i zycia ludzkiego na skalę masową, podlega karze...” Wystarczy zastosować ten przepis na masową skalę wobec koncernów zawyżających ceny lub podnoszących je nadmiernie i bez uzasadnienia! Samo tłumaczenie się przed sądem już by było mocno zniechęcające. Pozdrawiam.
  • ~Norge
    (2017-04-16 21:35)
    Chemia nie ma NIC do szukania --- poza czasowym stosowaniem w ratownictwie medycznym --- w organizmie Czlowieka. KTO TEGO NIE ROZUMIE, POMOC MU NIE MOZNA, reszta to Sciema dla g*lupich Ba*ranow, ktorych sie jeszcze do tego finansowo doi.:))))))))))))))))
  • ~pigula
    (2017-04-16 22:19)
    zobacz www apteka net
  • ~Prawda nas wyzwoli!
    (2017-04-17 01:26)
    Obejrzyjcie sobie film Polańskiego "RZEŹ"! ------------------------------------------------------------ Najlepiej 2 razy!!! - Więcej nie trzeba!!!
  • ~Medix
    (2017-04-17 01:40)
    Najciekawsze w tym wszystkim jest coś innego - a mianowicie to, że tak zwane zdrowe i dietetyczne jedzenie (nic smażonego, mięso i jarzynki z wody, lekki bulionik, tarta marcheweczka, kompot z jabłek itd.) jest w Polsce od wieków zalecane i podawane wyłącznie ciężko chorym i ledwie żywym rekonwalescentom! ------------- Natomiast wszystkim zdrowym zaleca się i serwuje wyłącznie takie potrawy (coś w rodzaju skrzyżowania mazutu z asfaltem obficie zakrapianego wódeczką z korniszonkiem), które najzdrowszego wpędzą w marskość wątroby, w choroby śledziony i trzustki, niewydolność krążenia, wylewy, zawały, Buergera i kamicę nerkową! No i kółeczko się zamyka - bo potem zalecenia brzmią już tylko tak jak na początku mojego tekstu - tylko że umarłemu kadzidło nie pomoże! Dlatego radzę "wężykiem" od samego początku - czyli od urodzenia!
  • ~Dżony
    (2017-04-17 10:00)
    Ale przecież w Stanach demokracja, to jak coś takiego jest możliwe?
  • ~pigulka
    (2017-04-17 12:39)
    to sa skutki braku konkurencji. Gdyby lekarz pisał tylko nazwę chemiczną leku, a pacjent sobie sprawdził w necie ( coś jak ceneo ) co jest najtańsze , nawet mógłby zażądać sprowadzenia z zagranicy - i problem rozwiązany. A taki daraprim by sobie z Chin czy z Indii sprowadził - i już.
  • ~DOKTOR
    (2017-04-17 19:05)
    ile lekow i suplementow sprowadzanych jest z chin ,ktore zaklDY FARMACEUTYCZNE PRZEPAKOWUJA I SPRZEDAJA JAKO SWOJ LEK ?sA TEZ WITAMINY DLA DZIECI!
  • ~czesio
    (2017-04-21 09:34)
    gdyby panistwo mialo swoje fabryki produkcji lekow to moze by byly tanisze a takto PRYWATAzdziera zchorych ibiednych ludzi ile sie tylko da a ponistwa nic nie moga
  • ~ewa koby
    (2017-04-21 22:14)
    ewa koby firmy produkcji lekow nie maja co szukac na gieldzie to intytuty non profit pacent ubezpieczalnia lekarz a nie zmowa lekarza z bezpeczalnia i farma industry dosyc tego ze chory to zakladnik ich koninktury
  • ~Sru
    (2017-04-22 08:50)
    ...ile razy słyszałem,czytałem,,,"rynek konsumenta" .Bajka dla durnia.Tych bajek jest wiele,no bo - wolny rynek,samoregulacja,jak za drogo to nie kupisz i ceny spadną...Liberalizm ekonomiczny ma urok hieny.
  • ~ewa koby
    (2017-08-11 23:36)
    ewa koby leki przeciwnego dzalania lek karze jak lekarze

Może zainteresować Cię też: