Podczas bloku prowadząca badania, doktorantka Anna Maria Wieczorek pokaże, jak funkcjonuje EEG, zaprezentuje gry online, na których prowadzone są badania i opowie o realizacji projektu.

Reklama

Na Dzień Mózgu oraz do naszych badań szczególnie zapraszamy osoby w wieku 50-65 lat. Dla tych, którzy nie będą mogli przyjść osobiście, przygotowaliśmy możliwość zgłaszania się do badań drogą mailową. Osoby chętne zapraszamy do pisania na adres badania@neurogra.pl oraz do zapoznania się z informacjami na stronie fitnessdlamozgu.pl

Podczas Dnia Mózgu zaprezentujemy też sposoby na poprawę pamięci. Zapraszamy do udziału w konkursach w których będzie można wygrać nagrody poprawiające pamięć.

Kiedy: 15.03.2014 godzina 14.00-16.00 – specjalny blok „Fitness dla mózgu”

Gdzie: Siedziba Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej ul. Chodakowska 19/31

Dodatkowo podczas całego Dnia Mózgu o szczegółach badań będzie można się dowiedzieć na stoisku Neurogra, zlokalizowanym w sali N311.

Badania „Fitness dla mózgu” to nowatorski projekt badawczy kierowany do osób w wieku 50-65 lat. Głównym założeniem projektu jest pogłębienie wiedzy o tym, w jaki sposób intensywne ćwiczenie intelektu przy pomocy gier komputerowych wpływa na sprawność takich zdolności jak pamięć czy uwaga.

Na potrzeby badań zostały zaprojektowane specjalne gry komputerowe, które umożliwiają ćwiczenie pamięci i uwagi. Gry są dostępne online, dzięki czemu każdy uczestnik badania posiadający komputer z dostępem do internetu będzie mógł w dowolnej chwili ćwiczyć umysł.

Dzięki badaniom naukowcy pogłębią wiedzę o tym, jak można rozwijać potencja intelektualny i sprawność mózgu w wieku przedemerytalnym, a uczestnicy wezmą udział w bezpłatnym treningu zdolności intelektualnych.