Dziennik Gazeta Prawana logo

Przerwana próba ze szczepionką na ebolę

12 grudnia 2014, 08:13
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Szczepionka
Szczepionka/Shutterstock
Kolejna przeszkoda w walce z ebolą. W Szwajcarii przerwano eksperyment kliniczny z jedną ze szczepionek.

Cztery z pięćdziesięciu dziewięciu badanych osób skarżyły się bowiem na ból stawów w dłoniach i stopach. Żaden ochotnik nie jest w niebezpieczeństwie, zapewniają autorzy badań ze Szpitala Uniwersyteckiego w Genewie, ale trzeba się upewnić, że ból jest niegroźny i przejściowy. 

Testy mają zostać wznowione piątego stycznia. Jest to dopiero pierwszy etap próby klinicznej, lekarze muszą udowodnić, że szczepionka jest bezpieczna, dopiero potem będą sprawdzać jej skuteczność. Na ludziach, w kilku krajach, testowane są obecnie dwie szczepionki.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj