Jak dbać o oczy w czasie pracy?

| Aktualizacja:

Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów człowieka. Niestety długotrwałe wpatrywanie się w świecący ekran komputera na pewno nie służy naszym oczom. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak dbać o higienę i komfort oczu w czasie pracy.

wróć do artykułu
 • ~magik
  (2018-06-28 23:35)
  ja stosuję krople Starazolin i uważam, że tego typu pomoc oczom jest najlepsza. szybciej się wtedy regenerują i dają radę pracować dalej.
 • ~Mariusz
  (2018-06-04 08:41)
  Ja staram się dbać o swoje oczy w trakcie pracy i robię sobie krótkie przerwy od komputera, aby oczy trochę odpoczęły. Chodze również regulanie na wizyty do specjalisty pana doktora Hanarza z Krakowa. Przyjmuje on w gabinecie okoakcent. dla mnie to najlepszy specjalista.
 • ~żart
  (2018-06-04 15:40)
  Dobre rady, tylko jednostronne. Nie raz mi się zamknęły przy komputerzy (z nudów). Najważniejsze aby się nie zamykały, podczas jazdy samochodem (wypadek gwarantowany). Dawno (40 lat wstwcz) w samochodzie Syrena, jadąc w upale nad morze (ok.500km), oko się przymknęło. Obudziło mnie uderzenie w tylne koło,droga pusta,drzewa co 15m. Jechałem slalomem aby wychamować i nie zderzyć się z drzewem. Wpadłem do rowu (na szczęście). Żona z dzieckiem (3lata) na tylnym siedzeniu,obudziła się i nie wiedziała gdzie jest. Na szczęście nikomu nic się nie stało (uderzyłem klatką piersiową w kierownicę-bolało). Auto do naprawy w Płocku. Wypadek za mostem Wyszogrockim (stary drewniany, najdłuzszy w Europie) dzisiaj metalowy. Powodem wjazd w drogę zacienioną drzewami (ciemną) i zmęczenie (z jasnego do ciemnego. Drzewa nie powinny rosnąć tak blisko ulicy. Minimum 5m od drogi (dzisiaj nie jeżdzą furmanki) dla bezpieczeństwa (licho nie śpi).