Wyprzedź raka. Jak dbać o żołądek

Rak żołądka to jeden z najczęściej występujących w naszym kraju nowotworów złośliwych. Polska znajduje się w pierwszej dziesiątce państw pod względem liczby diagnozowanych przypadków tej choroby.

wróć do artykułu
 • ~gekon
  (2015-08-15 11:38)
  wyleczony nie ******* smutów gościu ma racje na ****** gastroskopie we wrocławiu czekasz miesiąc potem da ci leki na blone śluzową i bedzie liczył na to ze juz do niego/niej nie przyjdziesz z chęcią lecznia
 • ~wyleczony i zywy
  (2013-06-20 21:22)
  Idioci tu piszą i wrogowie tego rządu,znam wiele przypadkow wyleczenia raka żolądka w naszym osrodku.Przestańcie ludzi straszyc i obrażac.Trzeba o siebie trochę dbac-nie pić,nie palic i stosowac dietę,a przy bolach szybki zrobic gastroskopie[czeka sie do 2-ch tygodni.
 • ~Tadzik
  (2013-06-20 15:55)
  Mój ojciec zmarł miesiąc temu na raka żołądka.
  W Polsce, jeśli ktoś jest w ten sposób chory to na 90 % umrze. Polska medycyna, w tym referencyjne ośrodki jak ten w Gliwicach, Warszawie, Bydgoszczy nie potrafią radzić sobie z tą chorobą. W USA, czy w Niemczech leczenie raka żołądka łącznie z rozpoznaniem i ewentualnie radiochemioterapią trwa 5 tygodni. U nas 5 tygodni to minimum na oczekiwanie na pierwsze badania i skierowanie na leczenie. Tak więc ważna przestroga dla wszystkich. Jeśli masz raka żołądka w Polsce, to czeka cię niestety śmierć. I to bardzo przykra i bolesna, jedna z najgorszych, jakie możecie sobie wyobrazić. Rokowania od 6 do 12 msc. Zdarzają się oczywiście przypadki, ale to są promile. Według danych ukrywanych przez Ministerstwo Zdrowia 5 osób na 1000 przeżywa okres dwuletni od rozpoznania nowotworu żołądka. Współczuję wszystkim, którzy zachorowali na raka żołądka. Wykorzystajcie maskymalnie czas, który wam pozostał. Jeśli macie pieniądze szukajcie pomocy zagranicą. Najlepsze kliniki to Berlin, Wiedeń, Insbruck. Leczenie to ok. 25 tys. euro.
 • ~Tyrion Lannister
  (2013-06-20 13:16)
  pod warunkiem że załapiecie się na limity bo w przeciwnym wypadku i tak zdechniecie,a Tusek w tym czasie wyda wasze pieniądze na garnitury i dziwki w ekskluzywnych klubach

Może zainteresować Cię też: