II edycja ogólnopolskiej kampanii "Policzmy się" trwała od 9 do 15 maja. Każda osoba, która jest w trakcie walki z chorobą albo już z nią wygrała, mogła wejść na stronę internetową policzmysie.pl i o tym napisać. Poprzez "policzenie" osób, które wygrały z rakiem, organizatorzy chcieli pokazać, że nowotwór to nie wyrok.

Reklama

"Zebraliśmy tysiące osobistych historii, relacji z przebytej choroby i prostych, niezwykle wiarygodnych słów wsparcia dla chorych na nowotwór. Ich autorzy to zwykli ludzie i jednocześnie wielcy bohaterowie. Niektórzy chorobę mają za sobą i dają świadectwo wygranej walki" - powiedział pomysłodawca akcji dr Dariusz Godlewski.

Na stronie internetowej akcji policzyło się ponad 10 tys. osób, kolejnych 10 tys. policzyło się na portalach społecznościowych, które promowały akcje. Stronę odwiedziło ponad 260 tys. użytkowników; na portalach specjalną aplikacje internauci odwiedzili 160 tys. razy.

"Koniec akcji nie oznacza, że kończymy naszą kampanię. Działamy dalej ze zdwojoną siłą. Wkrótce w sieci pojawią się nowe poradniki z odpowiedziami na najtrudniejsze pytania dotyczące nowotworów. Do dyspozycji internautów pozostawiamy forum dyskusyjne w serwisie i nadal będziemy organizować tzw. gorące godziny, czyli konsultacje on-line ze specjalistami, którzy współpracują z Fundacją Ludzie dla Ludzi" - powiedział Godlewski.

W 2010 roku podczas pierwszej edycji akcji "Policzmy się" na stronie wpisało się 10 tys. osób.