W komunikacie magistratu wskazano, że darmowe szczepienia przygotowano dla mieszkańców, którzy rozliczają podatki w stolicy Wielkopolski. - Seniorzy, którzy ukończyli 65 rok życia, mogą skorzystać ze szczepień finansowanych z budżetu państwa - zaznaczono.

Reklama

Chętni w wieku 60-65 lat, którzy chcą się zaszczepić w ramach miejskiego programu, mogą się zarejestrować wyłącznie telefonicznie za pośrednictwem Biura Poznań Kontakt, pod numerem telefonu: 61 646 33 44, w godz. od 7.30 do 20. Rejestracja rozpocznie się w poniedziałek, a szczepienia ruszą 2 października.

Chętni będą mogli zaszczepić się w jednej z czterech wybranych przychodni. Mieszkańców nie obowiązuje rejonizacja. W ramach akcji wykorzystywany będzie preparat Vaxigrip Tetra, który według zapewnień magistratu jest wskazany do stosowania szczególnie dla osób z grupy ryzyka.

Według zapowiedzi magistratu przeciwko grypie będą również szczepieni mieszkańcy i podopieczni wybranych placówek podlegających samorządowi, np. domów pomocy społecznej. W tym przypadku nie będzie ograniczeń wiekowych.