Troska i odpowiednia profilaktyka

Reklama

Ząbkowanie to proces powodujący przerwanie struktur tkanek dziąseł. Brak odpowiedniej profilaktyki może doprowadzić do pojawienia się torbieli (cyst) w miejscu wyrzynającego się zęba. Torbiele erupcyjne są efektem rozwoju struktur towarzyszących procesowi kształtowania się pierwszych zębów. Pokrywają one koronę zęba i z reguły zanikają wraz z pełnym jego odsłonięciem. Jednak w niektórych przypadkach rozwijają się, prowadząc do pojawienia się nieestetycznych i niebezpiecznych dla zdrowia zmian w jamie ustnej oraz wdania się zakażenia. Z tego powodu, już od samego początku ząbkowania powinno się wykorzystywać preparaty, których działanie zapobiega rozwojowi zmian w tkance dziąsła.

Naturalna regeneracja

Najszersze spektrum działania mają środki posiadające w składzie kwas hialuronowy, np. Gengigel Ząbkowanie. Ten naturalnie występujący w ciele człowieka związek wpływa na przyspieszenie procesu regeneracji uszkodzonych struktur, eliminując tym samym uczucie bólu i zapobiegając procesowi tworzenia się cyst i torbieli. Właściwości wysokocząsteczkowego kwasu hialuronowego sprawiają, że tkanki regenerują się dużo szybciej, przynosząc tym samym dziecku długotrwałą ulgę.

Cysty erupcyjne, towarzyszące ząbkowaniu, są zmianami, które bez odpowiedniej pielęgnacji mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji. Profilaktyka oraz wykorzystywanie naturalnych środków przyspieszających gojenie może wyeliminować ten problem już w zarodku. To bardzo mało inwazyjne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia rozwiązanie zapobiegnie koniecznościom wizyt u dentysty i ewentualnego chirurgicznego usuwania powstałych cyst.

Reklama