Wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas podkreśla, że Instytut będzie diagnozował i leczył niepłodność kobiet i mężczyzn. Według niego, pary mające problemy z płodnością będą mogły znaleźć tam pełną diagnostykę i terapię. Dodał, że będzie to kompleksowa opieka wszystkich specjalistów: ginekologów, endokrynologów, andrologów, genetyków oraz psychologów. Minister dodał, że leczenie będzie finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia oraz ze środków budżetowych.

Reklama

Profesor Krzysztof Szaflik mówi, że trzeba uporządkować finansowanie procedur diagnostycznych w ginekologii i niepłodności. Jego zdaniem, do tej pory finansowanie świadczeń nie było korzystne, ale przede wszystkim trudno było oddzielić te stosowane w typowej diagnostyce ginekologicznej od tych poświęconych niepłodności.

Profesor Maciej Banach - dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi mówi, że ośrodek doskonale nadaje się do leczenia niepłodności kobiet i mężczyzn. Według niego, są tam wszyscy specjaliści, którzy od lat zajmują się różnymi składowymi mogącymi powodować niepłodność. Kliniki wykonują, między innymi, skomplikowane zabiegi operacyjne.

Instytut będzie doposażony w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy.