Bartek ma 13 lat. Jeździ na wózku. Od urodzenia wymaga stałej opieki i rehabilitacji. Nie zmienia to faktu, że jak każdy młody człowiek jest ciekawy świata i ma swoją pasję przekonuje jego mama - Aneta.

Reklama

Chłopiec uwielbia boks. Zna nazwiska wszystkich sportowców i komentatorów. Ogląda walki, rodzice wożą go na gale. Jego bohaterem jest Artur Szpilka.

Trzy lata temu radomskie Stowarzyszenie "Budujemy Przystań", zrzeszające niepełnosprawne dzieci i ich rodziców, założyło wyjątkową szkołę. Terapeuci i nauczyciele są cierpliwi i wymagający, bo- tak jak w przypadku każdego człowieka - sukces przychodzi, gdy jest się zaangażowanym i konsekwentnym.

Zdaniem Krzysztofa Łyżwińskiego, szefa stowarzyszenia, najważniejsze jest to, by miejsce litości czy strachu przed innością zastąpiła akceptacja, dlatego - jak przekonuje- trzeba oswajać społeczeństwo. Należy wciąż przełamywać bariery między niepełnosprawnymi a pełnosprawnymi.

,,Dajmy razem zielone światło dla osób z MPD" - pod takim hasłem obchodzony jest w tym roku w Polsce Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego.