W jego ramach, od kwietnia, w przychodniach będą kolportowane ulotki oraz materiały edukacyjne, mające uświadomić rodzicom, jakie są objawy autyzmu.

Kampania będzie skierowana także do lekarzy - informuje terapeuta fundacji, Agata Bujnik. Lekarz powinien ocenić, co jest niepokojące, a co nie i skierować rodziców do odpowiedniego miejsca.

Reklama

Prezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział Kielce, Paulina Papka przyznaje, że kampania dotycząca autyzmu jest bardzo potrzebna.

Jak mówi, dzieci z tą chorobą stale przybywa. Tylko w ubiegłym roku w jedynym w Kielcach ośrodku, który zajmuje się osobami chorymi na autyzm, zdiagnozowano ponad 40 dzieci z tą chorobą. Terapią jest objętych około stu podopiecznych - dzieci, młodzież i dorośli. Pacjenci mogą liczyć na diagnozę, rehabilitację oraz indywidualną terapię, dostosowaną do ich potrzeb. Ma ona na celu podtrzymanie umiejętności chorych i nauczenie ich nowych rzeczy.

Reklama

Organizacja Narodów Zjednoczonych oficjalnie uznała autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata, obok raka, cukrzycy i AIDS. Jak pokazują statystyki, w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem, co oznacza, że zaburzenie to dotyka jedną osobę na 150.

Trwa ładowanie wpisu