Naukowcy z University of Essex przyznali, że jeśli porównamy dwie starające się o dziecko kobiety w tym samym wieku, o podobnym statusie społecznym i dochodach, okaże się, że szybciej zajdzie w ciążę ta pani, która ma w swoim bliskim otoczeniu matkę lub innych krewnych - informuje "Daily Mail".

Reklama

Tak przynajmniej wynika z obserwacji prawie dwóch tysięcy kobiet, które były badane nie tylko pod względem płodności i zdrowia, ale również naukowcy poddali analizie ich styl życia. Istotne było to, w jakich są relacjach z rodzicami i innymi krewnymi.

Co istotne, bliskość członków rodziny wpływała na łatwość zajścia w ciążę - zarówno pierwszą, jak i kolejne. - Porównując dwie młode kobiety, które mają podobne dochody, wykształcenie, wyznanie i pochodzenie etniczne, okazuje się, że pani żyjąca blisko swojej rodziny, łatwiej zachodzi w ciążę - przyznał autor badania dr Paul Mathews.

Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie wsparcie rodziny uspokaja kobietę. To pozytywnie wpływa na jej płodność oraz utrzymanie ciąży.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>