"Mięso czerwone jest mięsem rakotwórczym"

| Aktualizacja:

Kto powinien jeść mniej mięsa? Czym grozi nadmiar czerwonego mięsa w diecie?

wróć do artykułu
  • ~m-53
    (2018-12-27 16:39)
    To zdjęcie wcale nie działa zniechęcająco, wręcz przeciwnie.
  • ~takaprawda
    (2018-12-27 17:11)
    W dzisiejszych czasach wszystko jest rakotwórcze.
  • ~stary
    (2018-12-27 18:37)
    Ja wolę takie mięcho, niż pylicę
  • ~Misiu
    (2018-12-28 00:46)
    W Polsce takie steki to rarytas. Jadlem moze kilka razy w zyciu bo za drogie. Czy od tych kilku razy moge miec raka? Proszę odpowiedz Droga Redakcjo.
  • ~SJJ
    (2018-12-28 08:28)
    Takich profrsorków, to mamy na kilogramy. Chociazby - Wałésa czy Bartoszewski. He,he,he. Za grube pienádze BZDETY gadac potrafi nawet chydraulik (nie umniejszajác jego umiejétnosci i fachu). Od piétnastu lat razem z mojá kotká, która ciézko zachorowała na alergié, sporzywamy miéso wołowe (dodawane jej do kazdego posiłku) i Ja uwielbiam własnie STEKI. Od tego czasu czujemy sié zdrowo, silnie i uniakamy miésa kurzego, co powodowało té alergié. Tutaj o nic wiécej nie chodzi, tylko jest to walka LOBBY. Kotka ma dzisiaj 21 lat i cieszy sié b.dobrym zdrowiem, co jest udokumentowane przez jej lekarza. Poza tym BIBLIA wyraznie pisze, które posiłki sá zdrowe, które nie. Warto já poznac.
  • ~ Stop soros!
    (2018-12-28 09:21)
    Teraz wiemy dlaczego lwów, tygrysów, niedźwiedzi polarnych, wilków jest tak mało. Musimy natychmiast namówić na wegetarianizm nasze psy i koty, bo nam trafią na onkologię.
  • ~ag
    (2018-12-28 09:40)
    Chcecie schudnąć szybko ? polecam Wam figurena. Sama schudłam 12kg a nie wierzyłam że to możliwe.. poleciła mi koleżanka
  • ~77
    (2018-12-28 12:18)
    Mięso jedzące zwierzęta maja sześć razy silniejsze kwasy żołądkowe niż ludzie, a także ma bardzo krótki przewód pokarmowy, ludzie mają długi przewód pokarmowy, w którym mięso czasami zaczyna gnić i powodować choroby. Ludzie nigdy nie mieli jeść mięsa codziennie, tylko dla przetrwania, gdy nie było nic innego.
  • ~madry
    (2018-12-28 14:11)
    Ile bykow sprzedala matula by- ten h,,, mial co godac zlamasie kutany wyrzucaj **** s pod swin -beda czyste !
  • ~Antek z Pacanowa
    (2018-12-29 13:51)
    A ja czytałem gdzieś, że mięso jest antynowotworowe ( w sensie zdrowe mięso, zwierząt karmionych bez chemii itd.). Ponoć raka powoduje azotyn sodu, który jest w każdej wędlinie. Były robione badania w USA, ale jest potężne lobby producentów. Mięso gotowane czy duszone ... palce lizać. Oczywiście nie codziennie. :)
  • ~SzarakiZrobilyAzjatow
    (2019-08-15 06:06)
    Azotyn sodu tzw saletra=sól peklujaca jest rakowa nie mięso na szczęście Lidl biedronka maja juz niektóre wędliny bez a nasze rodzime sklepy maja głęboko, polecam kanał sympan u o tam pisze kto nas chce wykonczyc i po co