Od lat wiadomo, że ananas i grejpfrut pomagają schudnąć. Pierwszy swoje cudowne właściwości zawdzięcza bromelinie – enzymowi trawiennemu, który dodatkowo wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn. Drugi zaś ma niski indeks glikemiczny, zawiera niewiele kalorii, zaś skutecznie przyspiesza przemianę materii. Jak wynika z najnowszych badań, także mango służy szczupłej sylwetce i zapobiega cukrzycy typu 2.

Reklama

Mango jest bogatym źródłem błonnika i manganu, wykazuje przy tym silne właściwości przeciwzapalne. Jak wynika z najnowszych badań, korzystnie wpływa także na jelita i zapobiega utracie „dobrych” bakterii spowodowanej dietą o wysokiej zawartości tłuszczu. Te bakterie zaś są niezbędne, by chronić organizm przed stanami zapalnymi i rozwojem cukrzycy typu 2. Terapeutycznie działa spożywanie zaledwie jednego owoc dziennie.

Takie wnioski płyną z badań naukowców z Oklahoma State University, opublikowanych na łamach „Journal of Nutrition”. Uczeni przeprowadzili eksperyment na 60 myszkach podzielonych na cztery grupy. Gryzonie były na różnych dietach przez 12 tygodni.