Jeszcze przed świętami kobiety szukają szybkich i skutecznych diet - bo poświąteczna nadwaga jest zmorą dwóch trzecich pań. 47 proc. kobiet przyznaje, że przez święta przybywa im centymetrów w biodrach, a 42 proc. respondentek zauważa niekorzystne zmiany w udach. Po świętach panie nie są również zadowolone z wyglądu swojego brzucha.

Reklama

Wiele pań tuż przed sylwestrowym szaleństwem poddają się nieinwazyjnym metodom redukcji tkanki tłuszczowej.

- Święta powinny być czasem wspólnego biesiadowania w gronie rodziny i przyjaciół. Niestety magia świąt pryska, kiedy zaczynamy zastanawiać się nad tym, ile zjedliśmy i wypiliśmy i z przerażeniem stwierdzamy jak to może się odbić na naszej sylwetce - przyznaje Debra Robson-Lawrence właścicielka sieci gabinetów medycyny estetycznej.

Debra Robson-Lawrence zauważa również, że wiele kobiet wcześniej rezerwuje terminy zabiegów, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha, bioder i ud jeszcze przed świętami.

- Panie wychodzą z założenia, że jeśli pozbędą się nadmiaru tkanki tłuszczowej przed świętami, kilka poświątecznych kilogramów więcej nie odbije się tak bardzo na ich sylwetce - wyjaśnia kobiecą logikę Robson-Lawrence.

Reklama