1. Lampka wina.

Reklama

Powinno być czerwone, wytrawne i koniecznie w niewielkiej ilości - najlepiej standardowa lampka. Mała dawka procentowego trunku poprawi krążenie krwi i usprawni pracę jelit, dzięki czemu trawienie będzie przebiegało sprawnie i szybko. Poza tym alkohol rozpuszcza tłuszcze, co ułatwia pracę enzymom trawiennym.

2. Szklanka ziółek.

Sprawdzą się: koper włoski, rozmaryn, mięta, rumianek, szałwia, dziurawiec albo gotowe mieszanki ziół (do kupienia w aptece). Ważne jest, by zaparzyć je zgodnie z instrukcją na opakowaniu i pić tylko taką ilość, jaką zaleca producent. Wbrew pozorom bardzo łatwo można przeholować z ziołami i zamiast cieszyć się ich dobroczynnym działaniem, zafundować sobie kolejne problemy zdrowotne. Zamiennie z ziółkami można wypić gorzką czarną herbatę z dodatkiem imbiru (rozkurcza żołądek) albo mocną czerwoną herbatę (przyspiesza przemianę materii).

3. Kubek siemienia lnianego.

Potrzebujesz łyżki mielonych nasion lnu - zalej ją szklanką wrzątku, dokładnie wymieszaj i odstaw na kwadrans. Następnie przygotuj się na niemiłe wrażenia wzrokowe oraz smakowe i po prostu zabierz się za konsumpcję kleiku. Warto! Nie tylko usprawni on pracę jelit, ale również zwalczy zgagę.