Reklama
Warszawa
Reklama

Stalowe pręty prosto w kręgosłup. Skomplikowana operacja u 13-letniej dziewczynki

20 lutego 2019, 10:30
W szpitalu "Zdroje" odbyła się operacja korekcji zaawansowanej skoliozy (kąt skrzywienia ponad 80 stopni) u 13-letniej pacjentki. Wyjątkowym jest użycie prętów korekcyjnych, które przygotowane zostały specjalnie dla tej pacjentki we Francji (indywidualny dobór długości i kąta wygięcia) w oparciu o wcześniej wykonane zdjęcia RTG. Pozwoli to skrócić czas zabiegu oraz uzyskać bardziej precyzyjny wynik korekcji skoliozy.
W szpitalu "Zdroje" odbyła się operacja korekcji zaawansowanej skoliozy (kąt skrzywienia ponad 80 stopni) u 13-letniej pacjentki. Wyjątkowym jest użycie prętów korekcyjnych, które przygotowane zostały specjalnie dla tej pacjentki we Francji (indywidualny dobór długości i kąta wygięcia) w oparciu o wcześniej wykonane zdjęcia RTG. Pozwoli to skrócić czas zabiegu oraz uzyskać bardziej precyzyjny wynik korekcji skoliozy. / PAP / Marcin Bielecki
Pręty korekcyjne przygotowano we Francji, zostały dobrane indywidualnie dla 13-letniej pacjentki. Dziewczynka z poważnym skrzywieniem kręgosłupa, czyli skoliozą, była operowana w poniedziałek w szczecińskim szpitalu "Zdroje". Przywróceniem jej sprawności zajęli się dwaj specjaliści – neurochirurg Paweł Małasiak i ortopeda doktor Sławomir Zacha.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Szczecin operacja operacja kręgosłupa skolioza kręgosłup

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama

    Zobacz więcej

    Reklama