Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Najgorsza epidemia cholery od lat. Zabiła już 28 osób

18 września 2018, 21:44
Przenosząca się za pośrednictwem zanieczyszczonej wody choroba wymknęła się spod kontroli na początku września. Potwierdzono wówczas w Harare śmierć pięciu osób i kilkadziesiąt przypadków zarażeń. Po dwóch tygodniach władze mówią już o największej epidemii od lar, nie żyje 28 osób, jest ponad 5 tysięcy pacjentów. Poprzednia epidemia, z lat 2008-2009, pochłonęła - według różnych szacunków - od 1,5 tysiąca do 3 tysięcy ofiar śmiertelnych i nie została opanowana do dziś.
Przenosząca się za pośrednictwem zanieczyszczonej wody choroba wymknęła się spod kontroli na początku września. Potwierdzono wówczas w Harare śmierć pięciu osób i kilkadziesiąt przypadków zarażeń. Po dwóch tygodniach władze mówią już o największej epidemii od lar, nie żyje 28 osób, jest ponad 5 tysięcy pacjentów. Poprzednia epidemia, z lat 2008-2009, pochłonęła - według różnych szacunków - od 1,5 tysiąca do 3 tysięcy ofiar śmiertelnych i nie została opanowana do dziś. / PAP/EPA / AARON UFUMELI
Najgorsza w skutkach od dekady epidemia cholery dotyka Zimbabwe. Zakazano zgromadzeń w stolicy tego kraju, Harare, przybywa szpitali polowych, jak również i ofiar. Wskutek epidemii zmarło już 28 osób.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
choroba śmierć zakażenie epidemia cholera Harare Zimbabwe

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • k. woźniak
    2018-09-20 23:17:24
    Z chorobami pochodzenia bakteryjnego i wirusowego będzie coraz gorzej nie tylko w Afryce ale na całym świecie.
    0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama