Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Szpital dla trędowatych. Przejmujący FOTOREPORTAŻ

31 stycznia 2017, 00:08
30 stycznia, kiedy na całym świecie przypomina się o chorych cierpiących na trąd, przypada również rocznica śmierci Mahatmy Gandhiego, indyjskiego społecznika, polityka i - co najważniejsze - opiekuna biednych. Trąd jest wciąż dużym problemem w biedniejszych społeczeństwach, gdzie trudno nie tylko o antybiotyki, ale również o podstawową opiekę medyczną.
30 stycznia, kiedy na całym świecie przypomina się o chorych cierpiących na trąd, przypada również rocznica śmierci Mahatmy Gandhiego, indyjskiego społecznika, polityka i - co najważniejsze - opiekuna biednych. Trąd jest wciąż dużym problemem w biedniejszych społeczeństwach, gdzie trudno nie tylko o antybiotyki, ale również o podstawową opiekę medyczną. / PAP/EPA / FAROOQ KHAN
Trąd nie jest już od dawna problemem w krajach europejskich. Jednak ta straszna choroba nie jest niczym nadzwyczajnym zwłaszcza w biedniejszych regionach świata. 30 stycznia, w Światowy Dzień Trędowatych, fotoreporter Europejskiej Agencji Prasowej (EPA) odwiedził szpital dla trędowatych w mieście Śrinagar, w indyjskim Kaszmirze.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
choroba Indie Kaszmir trąd trędowaci

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Dr
    2017-01-31 07:41:50
    Piszecie, że trąd nie jest problemem w krajach europejskich. Czyżby? Ujawniono już kilka przypadków tej strasznej choroby. A teraz pytanie dla ludzi inteligentnych: kto teraz przywiózł trąd do Europy?
    1
    pokażodpowiedzi (1)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama