NFZ z nowym wiceprezesem

5 lutego do Zarządu Narodowego Funduszu Zdrowia dołączył Marek Augustyn, powołany przez minister zdrowia Izabelę Leszczynę.

Jak informuje NFZ na swojej stronie, Augustyn od lat pracuje w systemie ochrony zdrowia, wcześniej kierował placówkami medycznymi. Był m.in. zastępcą dyrektora ds. administracyjnych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Wcześniej był dyrektorem szpitali w Wieluniu i Lublińcu oraz miejskiej przychodni SP ZOZ w Koniecpolu. Pracował też w sektorze prywatnym.

Reklama

Augustyn wraca do NFZ

Marek Augustyn już wcześniej był związany z Narodowym Funduszem Zdrowia, pracował tu w latach 2016-2019. Najpierw jako naczelnik Wydziału Organizacyjnego, Kadr i Szkoleń w Śląskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Następnie w Centrali NFZ był zastępcą dyrektora w departamencie zajmującym się obsługą pacjentów.

Marek Augustyn jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończył podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Kończy również studia MBA w Ochronie Zdrowia w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Prezesem NFZ od 2021 r. jest Filip Nowak. Obok Nowaka i Augustyna w Zarządzie zasiada jeszcze Małgorzata Dziedziak.