Pacjentom brakuje już 500 leków. "Tak źle jeszcze nie było"

Są kłopoty ze zdobyciem preparatów na nadciśnienie, choroby tarczycy, astmę, alergię i cukrzycę. Zaczyna brakować także leków onkologicznych i neurologicznych

wróć do artykułu
  • ~NIECH PIEKŁO POCHŁONIE
    (2019-07-12 12:58)
    PODŁĄ ZMIANĘ .Leki dla pisowskich funkcjonariuszy będą To na pewno
  • ~lakon
    (2019-07-11 22:46)
    Niedobory są sprawą powszechną w centralnie planowanej gospodarce socjalistycznej.
  • ~marian
    (2019-07-11 11:09)
    Dostarczenie leków jest obowiązkiem państwa!!!Zamiast robić propagandowe spędy w Katowicach zajmijcie się rządzeniem!!!Ostatnio leków brakowało w stanie wojennym!!!
  • ~Hashjimoto
    (2019-07-09 20:50)
    jestem uratowany Letrox jest tylko przy mojej dawce 225 mogę szybko go wykupić.
  • ~nina
    (2019-07-09 15:05)
    Przekleta "dobra zmiana,lek ktory biore od czterech lat przy raku piersi,od 1 lipca przestal byc refundowany ,wyszlam z apteki i rozplakalam sie z bezsilnosci. Tym wszystkim ktorzy przyczynili sie ze pacjenci beda umierac ,zycze zeby zachorowali, i cierpieli tak samo jak chorzy ktorych skazuja.
  • ~krzysztof
    (2019-07-09 14:11)
    polityka pis polega właśnie na tym by chorych i już nie produktywnych polaków jak najszybciej szlak trafił bo ZUS zaoszczędzi i szpitale odetchną z ulgą,polak ma żyć tak długo jak jest zdrowy i przydatny do głosowania a potem niech zdycha nikt za nim płakać w rządzie pis nie będzie a kasę po nim rozda się następnym frajerom którzy na nich zagłosują.
  • ~Obserwator wydarzeń
    (2019-07-09 09:56)
    OBECNY STAN SŁUŻBY ZDROWIA I POLITYKA LEKOWA POD RZĄDAMI PiS TO NAJWIEKSZY SKANDAL W DZIEJACH NASZEGO KRAJU. JESZCZE NIGDY TAK ŹLE NIE BYŁO JAK OBECNIE.MINISTER SZUMOWSKI ZUPEŁNIE NIE ZDAŁ EGZAMINU NA SWOIM STANOWISKU MINISTRA ZDROWIA. JEGO CAŁA EKIPA TAKŻE . POLSKA MA NAJWIĘCEJ ZGONÓW OD 1945R A RZĄD NIC NIE ROBI , ŻEBY TEMU ZŁU ZARADZIĆ. JAK MOŻNA BYŁO DOPUŚCIĆ DO TAKIEJ SYTUACJI Z LEKARSTWAMI.PRZECIEŻ TO ZAKRAWA NA ROBIENIE SZKODY PRZECIWKO WŁASNEMU NARODOWI. W ŻADNYM KRAJU EUROPEJSKIM NIE MA TAKICH SYTUACJI JAK W POLSCE. DLA RZĄDU NAJWAŻNIEJSZE TO NABIJANIE JANKESOM ICH PORTFELI ZA BROŃ Z DEMOBILU BO POLITYCY W POLSCE WYMYSLILI SOBIE WROGA NA WSCHODZIE,ACZKOLWIEK WIADOMO POWSZECHNIE, ŻE ÓW "WRÓG" NIE MA ŻADNYCH ZŁYCH ZAMIARÓW WOBEC POLSKI. TYMCZASEM PROBLEMY OCHRONY ZDROWIA, ŻYCIA I ZAPEWNIENIA POLAKOM LEKÓW ZOSTAŁY SPROWADZONE WRĘCZ NA MARGINES DZIAŁAŃ RZĄDU. TO JEDEN WIELKI SKANDAL I HAŃBA DLA RZĄDZĄCYCH W POLSCE ELIT POLITYCZNYCH NARODOWI
  • ~prezes
    (2019-07-09 09:55)
    jezeli rzad ma miliardy na zakup broni z USA,ktora ma uratowac nasze zycie,to niech uzyje czesc tych pieniedzy do budowy (lub odkupienia) duzej fabryki farmaceutycznej,ktora zacznie produkowac najwazniejsze chemikalia,ktorych brakuje-tez w celu ratowania naszego zycia.Co nam po broni jak polowa z nas wykituje bez lekarstw?PRL biedne bylo,a liczne fabryki lekow mialo.Obecny kapitalizm bazuje na chciwosci,wiec postanowil wyzskiwac Chinczykow i kupowac tylko tam ale Chinczycy juz sie zrobili bogaci i cwani i produkcje rzeczy tanich,a srodowiskowo trudnych,koncza.W tym czasie glupi zachod tego nie zauwazyl i nie podjal w lasnej produkcji.oczywiscie,ze chemia produkowana w Europie bedzie drozsza ale nie tak znow bardzo-szacuje,ze maksymalny wzrost kosztow jest do zaplacenia-szczegolnie gdy ludnosc zachodu (Polski tez) stale sie zmniejsza,a zasoby kapitalu u ludzi sa spore.Widac jakie ogromne domy buduja,jakie super auta kupuja,na jakie wakacje jezdza.To i te kilka zlotych czy euro na drozsze leki znajda.Niech panstwo kupi teraz w trybie pilnym leki na zachodzie,a w dluzszej perspektywiwe zbuduje nowe fabryki chemiczne w celu zabezpieczenia sie przed podobnymi klopotami.Ja wiem,ze panstwo woli zwalac klopoty na prywatny przemysl ale w kwestii zycia ludzi musi na chwile zmienic kryteria kapitalistycznej gry rynkowej i zadbac o leki.panstwo nie pozostawia obrony w rekach prywatnych-prawda?ma tez straz pozarna,policje,pogotowie,straz wiezienna,ma inspekscje sanitarna,ma NFZ,puliczna sluzbe zdrowia.nie ma aptek i przemyslu farmacuetycznego i okazuje sie,ze to blad.Powinno miec pewien zapas prywatnych fabryk i aptek na terenie kraju ale pod stalym kontraktem dla panstwa i obowiazkiem utrzymania zelaznych rezerw pewnych lekow dla szpitali aptek.Panstwo robi tak z rezerwa paliw i gazu na czarna godzine.Czyli potrafi tak dzialac.To nie musi byc czysty PRL i 100% wlasnosc panstwa,to powinno byc w kooperacji panstwo-kapital,jak np.Orlen z paliwem.Podobny uklad panstwo moze miec np.z pewnymi fabrykami w RFN czy Szwajcarii,czy Czechach-to wysoko rozwiniete panstwa z ogromnym potencjalem w chemii,szczegolnie RFN.Nie mieszkamy w srodku Afryki-kolo nas sa najnowoczesniejsze panstwa swiata,ktore polozyly podwaliny pod rozwoj chemii i medycyny.To sie w glowie nie miesci,ze w tym miejscu swiata i w tych czasach moze brakowac 500 rodzajow lekow.I za wiele nikt z tym nic nie robi.Jakby braklo paliwa,nawet na 1 dzien to ludzie i panstwo by zwariowalo-wojsko woziloby paliwo z rezerw panstwa i wojska,Orlen wozilby z RFN i Czech,zamawialiby cysterny,tankowce.Auta wazniejsze od ludzi.
  • ~Zks
    (2019-07-09 06:31)
    Oto efekt rządów dojnej zmiany. A to dopiero początek. Grecja coraz bliżej na horyzoncie. Ludu ciemny głosuj na dojną zmianę.
  • ~Aga
    (2019-07-09 06:06)
    Im szybciej wymrą starzy i chorzy ,tym więcej rząd zaoszczędzi na pięćsetplusy.Przeciez chore dzieci będą chore do końca życia,jak umrą to ich matki będą mogły pójść do pracy za miskę ryżu.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-07-09 04:04)
    Oddano przemysl farmaceutyczny facetowi ktory wspolpracowal z SB to dlaczego nie szukacie tego kto to zrobil. Sta.rak PO przejeciu panstwowych firm stal sie miliarderem a na chorujacych Polakow wypial doooo.ooope...
  • ~demoNkracja
    (2019-07-09 01:10)
    Natychmiast zrenacjonalizować wszystkie zakłady farmaceutyczne w Polsce i rozpocząć w nich produkcję generyków na polski rynek. Jakoś ludobójczych szczepionek w Polsce nie brakuje i reżim przymusza polskich rodziców do okaleczania lub zabijania nimi dzieci, ale potrzebnych chorym leków brak. Na tym polega polska kapitalistyczna demonkracja. Na postępującej eksterminacji naszego narodu.
  • ~rychu
    (2019-07-09 00:46)
    to zadna "mafia lekowa" !!!!!!! to wymysl sekty Jareczka zeby zaoszczedzic na cierpiacych i umierajacych Polakach !!!!!!!!!!!!!!! to sa konsekwencje nie-rzadow Jareczkowej sekty !!!!!!! on WSZYSTKO potrafia spierniczyc !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~Mafia lekowa jest naprawdę.
    (2019-07-09 00:11)
    Ludzie nie maja pojęcia, ze braki leków są w nieoficjalnie akceptowane przez rząd, aby nie drażnić tak zwanych sojuszników, którzy zarabiają na nieszczęściu polskich pacjentów MILIARDY ZŁOTYCH ROCZNIE. TAK, TO SĄ MILIARY ZŁOTYCH ROCZNIE. Cynizm ministerstwa zdrowia i sprawiedliwości poraża!
  • ~Mafia zawsze ma powiązanie z władzą!
    (2019-07-08 23:14)
    OTO MAFIA LEKOWA. Zlikwidowano apteki indywidualne, są za to obce kapitałowo sieci powiązane z hurtowniami farmaceutycznymi także z obcym kapitałem. Skutkiem tego jest likwidacja wolnego rynku, a więc wielu rozdrobnionych konkurujących ze sobą aptek i hurtowni. Powstały za to trzy oligopole hurtowe. A z tego wynikają patologie, jak zawsze, gdy brak konkurencji - wysokie ceny, zmowy rynkowe, nielegalny eksport i … braki leków. Dobra zmiana? To było już za PO, ale obecni to spotęgowali. Morawiecki to bankster obcego kapitału, więc nie ma co liczyć na zmianę.
  • ~TTT
    (2019-07-08 23:05)
    cd "dobrej zmiany" :)
  • ~NOR
    (2019-07-08 22:42)
    Mniej badziewia chemicznego do trucia ludzi . Niema lekow i wszyscy zyja , to po co to badziewie zwane lekami ? Doktor p. Hubert Cz. powiedzial , ze jesli lekarz cie nie wyleczy z choroby w ciagu kilku tygodni a leczenie trwa latami , to cie wcale nie leczy tylko niszczy twoje zdrowie .
  • ~Krystyna.z.Agencji:-(
    (2019-07-08 22:37)
    A gdzie jest ten co przejal Polfe, Herbapol, i kontroluje caly przemysl farmaceutyczny w Polsce...Sta.rak sie nazywa i miliardy juz na chorych Polakach zarobil...
  • ~KONSTY.TUCJA
    (2019-07-08 22:24)
    Takie są efekty rządów PiSbolszewickiej mafii !!!