Dramatyczny apel lekarki ze szpitala psychiatrycznego w Józefowie. "Zanim dojdzie do tragedii" [WYWIAD]

| Aktualizacja:

"Osoby odpowiedzialne za zdrowie i życie małych pacjentów z zaburzeniami psychicznymi powinny dokładnie przyjrzeć się temu, co od kilku lat dzieje się w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii. W obecnej sytuacji kryzysu należałoby wygasić oddział dziecięcy, przestać przyjmować pacjentów, zanim dojdzie do tragedii" - mówi o sytuacji w szpitalu w Józefowie doktor Agnieszka Dąbrowska, która w proteście przeciw całej sytuacji odeszła z pracy.

wróć do artykułu
  • ~Pracownik Józefowa
    (2019-03-07 11:31)
    Właśnie Prokuratura umorzyła postępowanie ws. rzekomego molestowania pacjentek przez sanitariuszy w Józefowie. Brawo pani Sygnalistko. Kula w płot. Łatwo jest niszczyć ludzi ale przepraszam nie przechodzi przez gardło.
  • ~Ala
    (2018-12-21 23:33)
    Ja bardzo dziękuję Panie Agnieszce dzięki niej wyszłam z depresji chociaż wiadome że to wraca w najbliższym mniej odpowiednim momencie ale dzięki niej zawdzięczam jej życie bardzo wspaniała pani doktor Pozdrawiam Panią Agnieszkę
  • ~Zofia
    (2018-11-19 11:18)
    nic się nie zmieni ,dokąd uważać się będzie ,że leczy się jedynie ciało,głowa i cała psyche to wymysł .
  • ~kj
    (2018-11-18 21:46)
    inne oddziały psychiatryczne dla dzieci, również dzienne wyglądają podobnie, pielęgniarki nie są lepsze w stosunku do dzieci, wręcz zachęcają do takiego traktowania j.w., bo wygodniej siedzieć w dyżurce przy kawce i ciasteczkach niż pracować z dzieckiem
  • ~wieloszczet
    (2018-11-18 13:55)
    leczenie zamienić na wyleczenie i sprywatyzować, państwowa tylko kontrola... PS: podstawowym problemem jest dieta. trzeba jeść takie jedzenie, które służy zdrowiu, pracować bez przeciążania organizmu, żyć w zdrowym otoczeniu, posiadać czystą odzież z odpowiednich włókien, oddychać nieskażonym powietrzem i pić wodę taką jak trzeba, wypoczywać w takich miejscach, gdzie o doskonałości natury zaświadczają palmy wyrastające z gleby bez nawozów sztucznych... i żeby transport tam i nazad nie trwał męcząco długo i nie dłużył się dręcząco... i tego, z okazji świąt wszelakich, Wszystkim życzę...!
  • ~emeryt2
    (2018-11-16 10:43)
    lekarz do pomocy na oddziale ma okolo 40 osob tylko trzeba umiec korzystac z wiedzy innych a nie kochac tylko siebie wszedzie pani widzi przemoc a moze wieksza krzywde robila pani spedzajac na pogaduchach u ordynator a pacjetowi mowiono ze pani niema lub przyjdzi pozniej
  • ~Placezus
    (2018-11-16 08:35)
    A tyle składek płace, a dla leczenia ludzi brak pieniędzy
  • ~jkl
    (2018-11-16 08:24)
    Problem lekowania zamiast leczenia występuje wszędzie .Moja mama po rehabilitacji miesięcznej w szpitalu wróciła z uszkodzona pamięcią .W związku z tym ze brakuje personelu pacjenta się usypia żeby nie zawracał głowy .Mama w ciągu dnia miała 1 godzinę rehabilitacji a resztę dnia spała jak wszystkie pacjentki .A co z problemem eutanazji w hospicjach pacjenci dostają takie dawki morfiny że nie jedzą tylko leża jak rośliny aż umierają z głodu ,eutanazja powinna być uregulowana ustawowo, a nie tak jak w Polsce wolna amerykanka.
  • ~twardy PIS wychowawca 1000 letniej rzeszy
    (2018-11-16 07:56)
    "ZEPSUTYCH" dzieci nie bedziemy leczyc- zrobi sie nowe na 500+ !!!!
  • ~jolka
    (2018-11-16 00:26)
    Byłam z wizytą jeden raz ze swoją córki u pani dr psychiatrii ! Więcej już nie poszłam, ta pani sama bardzo potrzebowała leczenia ! Myślę, że ona też była chora !
  • ~piniendzy nie było
    (2018-11-16 00:21)
    Takie wspaniałe warunki do leczenia mieli psychiatrzy za rządów Pani Kopacz, a Panu Niesiołowskiemu nie PO mogli ?
  • ~babcia Ewka
    (2018-11-16 00:18)
    Moja dziesięcioletnia wnuczka poszła na badanie lekarskie, bo ma wziąść udział w zawodach pływackich. Pani doktor ani na nią nie popatrzyła, wzięła druczek wypełniła, przybiła pieczątkę i podpisała jakimś zygzakiem !!! Wnuczka po wyjściu z gabinetu zrobiła awanturę ojcu, mówiąć to po co ja z tobą przychodziłam, ona mnie wcale nie badała !! Tak wybitni i zaangażowani lekarze uczą dzieci życiowej prawdy !!!
  • ~Kielczanin
    (2018-11-15 22:43)
    Problemy psychiczne młodzieży biorą się właśnie z tego ciągłego otaczania opieką, braku obowiązków, zainteresowań, zaspokajaniem potrzeb zanim napeawdę się pojawią. No i - oczywiście - z obecności psychologów w życiu dzieci i młodzieży. Niektóre dzieci spędzają z psychologami więcej czasu, niż z rówieśnikami i rodzicami. W takich warunkach nikt nie wyrośnie na normalnego człowieka. Na te terapie wożą ich rodzice utyskujący, że agresywny czy nadpobudliwy, pasywny etc., a przecież wszystko ma, nic nie musi robić...
  • ~Yoda
    (2018-11-15 21:53)
    Dark country. So many children with mental health problem.
  • ~Darwin
    (2018-11-15 20:31)
    Psychiatrię się redukuje, dzięki temu slabiaki mogą się samolikwidowac , zostawiajac zdrowe społeczeństwo - czyli w sumie celowe działanie rzadu. Jeszcze zlikwidować geriatrię ,aby alzheimery nie wyjadały emerytur z budżetu. No i po siedemdziesiątce leki na sto procent - aby darmozjady emerytalne za długo nie żyły.
  • ~Jozek
    (2018-11-15 16:39)
    Krycha Pawlowicz ucieklal! Jezus, Maryja i Jozef, jak to mozliwe? No to trzeba sie chowac, az do odwolania alarmu!
  • ~emerytka
    (2018-11-15 15:47)
    Wspaniała lekarka . Z powołania . Widać ,że jej zależy na dobru pacjenta , dziecka , młodego zagubionego człowieka,

Może zainteresować Cię też: