Bez kontroli, bez nadzoru, bez umiaru... Pigułka (nie)szczęścia na polskie lęki

| Aktualizacja:

W 2017 r. na benzodiazepiny wydaliśmy ponad 265 mln zł. To o 30 mln więcej niż 10 lat temu. Czego się tak boimy?

wróć do artykułu
 • ~ ~
  (2018-10-28 10:32)
  żoliborski k u r d u p e l ,powinien to brać! może by ten "bohater" tamtych lat zrezygnował z osobistej ochrony! Polski podatnik za paranoiczne stany lękowe ,a raczej zwykłe tchórzostwo, prezesiny , płaci ponad 1.2mln. rocznie!
 • ~Realizujacywyrok
  (2018-10-28 11:55)
  Dostalem z ręki NFZ -tu wyrok za leczenie lekami refundowanymi, wiec teraz nie leczę tymi lekami ( chyba ze na 100% - choć dostałem od nich pisemko ,ze leczenie na 100% tez jest przestępstwem ) , natomiast benzodiazepiny są na 100% , i nikt mnie nie straszy odsiadka za leczenie tymi lekami. Wiec zwiększenie ilości benzodiazepin to nie tylko sprawka lekarzy czy pacjentów, ale również urzędników NFZ , którzy sobie rozdaja razy na lewo i prawo , a potem lekarz musi się stosować do co tu dużo mówić dziwnych zaleceń terapeutycznych wynikających z treści wyroku sądowego.
 • ~Polka w UK
  (2018-10-28 13:34)
  Ja w pewnym momencie swojego zycia zamiast brac antydepresanty od lekarza kupilam sobie leki ziolowe. Potem mialam kilka sesji uzdrawiajacych moja aure i moje energie. Duzo mi to pomoglo, naprawde. I nie jest to zart. Poza tym, zeby nastapilo wyleczenie trzeba niestety omijac zrodlo problemu jesli takowe w naszym zyciu istnieje, a nie mozna tego rozwiazac na planie fizycznym( np. zycie z alkoholikiem, dom pelen przemocy, przemoc w pracy lub sasiedzka, itp. problemy i nieszczescia, bo zniszczona aura nie poradzi sobie z toksycznymi energiami atakujacymi nasze cialo fizyczne. Chora aura, to chore cialo na planie fizycznym. Wszystkim zycze najlepszego zdrowia psychicznego, fizycznego i zdrowego przyjaznego otoczenia, wtedy nie bedzie depresji, ani tzw.dolow.
 • ~kodeina
  (2018-10-28 15:27)
  Lata temu jeden ze znajomych uzależnił się od elenium . To dość przykre .
 • ~lucek
  (2018-10-29 08:01)
  Pierwszy opisany przypadek jest zatrważający... ale nie z powodu tabletek. Jeśli dorosły, pracujący facet nie może pogodzić się ze śmiercią matki (nawet jeśli to jest rak), tylko musi ćpać tabsy to znaczy, że jest nie przystosowany do życia. Wiem, że to co napisałem brzmi brutalnie ale taka jest prawda. Niestety takich ludzi jest coraz więcej, mają po 30 lat a żyją z rodzicami jak nastolatkowie i potem jak rodzice odejdą to zaczyna się dramat.

Może zainteresować Cię też: