„W życiu nie myślałem, że reprezentując Fundację, która od 25 lat (...) najmocniej wspiera działy medycyny dziecięcej, będę musiał użyć tak mocnych słów w korespondencji do ministra zdrowia” – pisze Jerzy Owsiak za pośrednictwem swojego profilu społecznościowego na Facebooku. Nie kryje oburzenia na opisane w DGP plany dotyczące obniżenia wycen procedur neonatologicznych, kardiologicznych i kardiochirurgicznych w szpitalach dziecięcych.

Reklama

„W odróżnieniu być może od Pana, Panie Ministrze, my rozmawiamy i spotykamy się z lekarzami na co dzień. Odwiedzamy też oddziały, aby przyjrzeć się pracy lekarzy i personelu medycznego. Chcemy mieć 100 procent pewności, że to, co robimy, ma sens i przynosi super efekt” – podkreśla Jerzy Owsiak.

Szef WOŚP w liście do Konstantego Radziwiłła zaznacza, że zmiany w wycenach procedur medycznych odbiją się na szpitalach pediatrycznych. Jak podkreśla, 11 milionów złotych straci Instytut Matki Polski w Łodzi, 10 milionów złotych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, a 7,5 miliona – Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu.

Reklama

„Jeśli proponowana przez Ministerstwo Zdrowia obniżka wycen procedur neonatologicznej, kardiologicznej i kardiochirurgicznej o 60 procent dojdzie do skutku, będzie zbrodnią na polskich dzieciach – uważa Jerzy Owsiak.

„Trudno się kopać z koniem. To Pan jest Ministrem, Pan jest władzą, a ja, obywatel tego kraju, przyzwyczaiłem się, że decyzja może po prostu zapaść i natychmiast wejść w życie. Zapewniam Pana, że Fundacja WOŚP nadal będzie robiła wszystko, żeby dbać o ŻYCIE I ZDROWIE POLAKÓW” – podsumowuje szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.