Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - takimi rewelacjami podzielił się z uczestnikami spotkania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim prof. Bogdan Chazan. Był on gościem sympozjum "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności", zorganizowanym przez Katedrę i Klinikę Neonatologii Uniwersytetu Medycznego - donosi "Głos Wielkopolski".

Reklama

Teoria, którą podzielił się prof. Chazan ze słuchaczami, nie wszystkim jednak przypadła do gustu.

Nie miały one żadnej naukowej wartości - krytykowali wystąpienie znanego ginekologa i położnika studenci Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, z którymi rozmawiał "Głos Wielkopolski". - Tezy wygłaszane przez profesora Chazana nie były poparte badaniami, profesor nie podawał źródeł informacji - dodawali.

Podczas wykładu miała również manifestacja zorganizowana przez grupę kobiet, które pojawiły się na sali z czarną flagą. Odczytały one opis umierającego dziecka, które zmarło z powodu wad rozwiniętych w czasie życia płodowego. Został wyprowadzone przez ochronę.