- Na oddziale hematologicznym w Radomiu będzie mogło być leczonych jednocześnie przeszło 20 pacjentów – poinformował PAP prezes szpitala, Tomasz Skura. Według niego zapotrzebowanie na tego rodzaju działalność medyczną było bardzo duże. Do tej pory takiej placówki nie było w regionie radomskim. Pacjenci z Radomia i okolicznych powiatów południowego Mazowsza na leczenie chorób krwi zmuszeni byli jeździć do szpitali m.in. w Warszawie, Łodzi i Kielcach.

Reklama

Na oddziale hematologicznym w Radomiu chorzy mają do dyspozycji sale z dwoma lub trzema łóżkami. Każda z nich ma osobną łazienkę. Oddział wyposażony został w nowoczesny sprzęt. Pieniądze na jego zakup – 1,4 mln zł - przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny to największy szpital w południowej części województwa mazowieckiego. Na 22 oddziałach rocznie hospitalizowanych jest 38 tys. pacjentów. Około 100 tys. chorych korzysta co roku z przyszpitalnych poradni oraz szpitalnego oddziału ratunkowego.