1. Masaż twarzy
Najprostsze, najmniej zaawansowane technologicznie i najtańsze rozwiązanie. Profesjonalnie wykonany masaż doskonale relaksuje, ale przede wszystkim poprawia ukrwienie i koloryt, dotlenia i uelastycznia skórę. Połączony z peelingiem kosmetycznym, maską i ampułką jest idealnym sposobem na odżywienie i nawilżenie cery. Po masażu skóra staje się jędrna, napięta i elastyczna. Oprócz właściwości kosmetycznych łagodzi stres i napięcie mięśni – choćby dlatego warto wybrać się na masaż twarzy do profesjonalnego gabinetu. Cena, w zależności od zastosowanych preparatów, od 100 zł.

Reklama

2. Karboksyterapia
Choć zabieg jest znany od 80 lat, do gabinetów medycyny estetycznej trafił stosunkowo niedawno, ale od razu zyskał popularność. Zabieg doskonale pobudza skórę do naturalnej regeneracji. Karboksyterapia polega na mechanicznym wprowadzeniu pod skórę czystego dwutlenku węgla. Gaz rozszerzenia naczynia krwionośne i zwiększa ukrwienie, dzięki czemu do skóry poddanej terapii dociera więcej tlenu i substancji odżywczych. Kilkuminutowy zabieg niemal natychmiast pozwala pozbyć się worków pod oczami. Karboksyterapia redukuje zmarszczki, poprawia kondycję skóry, a także świetnie redukuje cellulit. Jedną z przyczyn cellulitu są zaburzenia mikrokrążenia. Karboksyterapia zwiększając ukrwienie skóry niweluje cellulit uderzając w przyczynę jego powstawania – wyjaśnia dr hab. med. Aleksandra Szlachcic z Ośrodka Medycznego Osteomed. W przypadku niwelowania cellulitu musimy jednak wykonać kilka karboksyterapii. Skuteczność zabiegu potwierdza fakt, że jest on stosowany także w specjalistycznych placówkach m.in. w celu redukcji trudno leczących się ran i owrzodzeń. Koszt zabiegu ok. 200 zł.

3. Peeling chemiczny
Popularne peelingi chemiczne straciły na popularności, gdy medycyna estetyczna zaoferowała nam nowsze, niemal kosmiczne technologie. Warto jednak przypomnieć, że peeling to niedroga, a skuteczna i naturalna metoda pobudzenia skory do odnowy. Peeling chemiczny polega na kontrolowanym złuszczaniu komórek naskórka i ewentualnie skóry właściwej przy użyciu związków chemicznych. W skrócie możemy podzielić peelingi na powierzchowne (złuszczają warstwy naskórka), średnio-głębokie (złuszczają naskórek i skórę właściwą aż do górnej warstwy siateczkowatej) oraz głębokie (złuszczają naskórek oraz skórę właściwą poniżej górnej warstwy siateczkowatej). Należy pamiętać, że im głębszy peeling, tym lepsze efekty, ale także większe ryzyko przebarwień. Dlatego osoby po wykonaniu peelingu chemicznego bezwzględnie muszą stosować co najmniej przez miesiąc od zabiegu ochronę przeciwsłoneczną (krem SPF 50+) – wyjaśnia dr hab. med. Aleksandra Szlachcic z Ośrodka Medycznego Osteomed. Peeling oczyszcza skórę oraz pomaga zniwelować drobne zmarszczki, wiotkość, zmiany barwnikowe oraz drobne blizny. Regularnie wykonywane zabiegi opóźniają procesy starzenie skóry. Wyboru peelingu chemicznego powinien dokonać specjalista przeprowadzający zabieg. Koszt zabiegu ok. 200 zł.

4. GeneO +
To kolejny (obok karboksyterapii) zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla w celu dotlenienia skóry. Wykorzystuje on reakcję chemiczną nazywaną efektem Bohra. Reakcja jest dla organizmu całkowicie fizjologiczna. Jej efektem uwolnienie tlenu do tkanek. Podczas zabiegu oprócz dotlenienia delikatnie złuszcza się naskórek oraz rozprowadza substancje aktywne m.in. kwas hialuronowy, retinol, kwas kojowy i kwas azelainowy. Efekt? Skóra po zabiegu jest zregenerowana, nawilżona, dotleniona, poprawia się jej koloryt. Zabieg jest bardzo przyjemny, dodatkowo można go wykonać nawet na dzień przed ważnym spotkaniem. Koszt ok. 200 - 300 zł.