O dobrą kondycję organizmu powinniśmy dbać cały rok. Nie tylko wiosną, kiedy tak modny jest powrót do formy, ale również podczas ciężkiego dla naszej wątroby letniego okresu grillowego czy świąteczno - sylwestrowego zimą. Oczyszczony organizm to nie tylko zdrowa skóra i ładne włosy, ale również lepsza odporność, wydolność, zdrowy sen a nawet lepsza forma psychiczna. Każdy człowiek posiada efektywny system samooczyszczania, który ukształtował się na przestrzeni wielowiekowej ewolucji. Kluczową rolę w procesach oczyszczania organizmu z toksyn posiada wątroba. To właśnie tu, oprócz składników odżywczych, trafiają substancje chemiczne pochodzące m.in. z:

Reklama

- przetwarzanych pokarmów
- leków
- alkoholu
- kosmetyków


Aby pomóc organizmowi w oczyszczaniu, musimy przede wszystkim z nim współpracować. Zapewnijmy mu odpowiednią ilość ruchu, wody i zadbajmy o zbilansowaną dietę. Badania naukowe dowodzą, że niektóre substancje pochodzenia naturalnego mają zbawienny wpływ na oczyszczanie wątroby z toksyn, co realnie wspiera jej pracę. Substancją taką jest np. chlorofil, którego najbogatszym znanym źródłem jest chlorella.

Chlorella to jednokomórkowa alga, która:
- Posiada niezwykłą zdolność oczyszczania organizmu z toksyn
- Dostarcza naszemu organizmowi 8 razy więcej energii niż buraki cukrowe, 22 razy więcej niż kukurydza i aż 45 razy więcej niż ziemniaki!
- Zawiera ponad 70 substancji będących źródłem ważnych dla człowieka substancji odżywczych
- W 60 % składa się z białka
- Ustalono też, że może zastąpić jedną trzecią białka dostarczanego przez jaja i do dwóch trzecich białka ryb oraz posiada go aż trzy razy więcej niż wołowina!
To właśnie chlorella jest jednym ze składników Hepatilu Detox. Ściana komórkowa chlorelli zawiera sporopolleinę, unikalną substancję, która wiąże metale nieodwracalnie i w ten sposób jest wydalana z organizmu.

Oprócz chlorelli, Hepatil Detox zawiera również inne substancje wspierające pracę wątroby: wyciąg z karczocha i cholinę. Zawarte w liściach karczocha substancje aktywne stymulują wytwarzanie żółci i działają ochronnie na komórki wątroby, dzięki czemu przyspieszają usuwanie toksycznych produktów przemiany materii z organizmu. Cholina natomiast wspomaga metabolizm lipidów i zapobiega stłuszczeniu się wątroby.