Nadmierna potliwość

Reklama

Wydzielanie potu to naturalny stan pozwalający na termoregulację ciała. W przypadku nadreaktywności gruczołów zdarza się, iż wydzielanie potu staje się naprawdę dużym problemem. Może wpływać to negatywnie na samoocenę lub powodować szereg problemów w kontaktach międzyludzkich. Nowoczesna medycyna estetyczna zna jednak rozwiązanie tego problemu. - Stosujemy toksynę botulinową typu A nie tylko ze względów estetycznych, ale również w celu leczenia nadmiernej potliwości. Preparat wykorzystywany podczas zabiegu blokuje zakończenia nerwowe, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego, co w efekcie zapobiega uwalnianiu przez nie potu - mówi dr Edyta Adamczyk-Kutera, lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medycyna Urody.

Płaski tors

Wielu mężczyzn zmaga się z problemem przerostu gruczołów piersiowych. Dla niektórych jest to tylko defekt kosmetyczny, a dla innych poważny problem. - Rozwiązaniem w tych przypadkach jest zabieg ginekomastii. W zależności od przyczyny powiększenia gruczołu: czy jest to przerost mięśnia, czy też tkanki tłuszczowej wykonujemy go różną technologią - mówi dr Krzysztof Szymański, chirurg plastyk z Kliniki Medycyna Urody.

Modelowanie ciała

Nadmiar tkanki tłuszczowej może zajmować również inne obszary ciała, nie tylko piersi. - W ciele człowieka istnieją obszary, gdzie tłuszcz pomimo diety i wysiłku fizycznego nie chce zniknąć, a godziny spędzone na siłowni, basenie, czy boisku nie przynoszą efektu i wywołują frustrację. U mężczyzn do takich okolic należą brzuch, podbródek, uda, obszar pleców nad pośladkami, biodra klatka piersiowa i podbródek - dodaje dr Krzysztof Szymański. Odkąd w klinikach chirurgii plastycznej dostępna jest delikatna metoda liposukcji systemem Body Jet, coraz więcej mężczyzn decyduje się na pomoc chirurga w procesie pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej i modelowania poszczególnych okolic ciała. - Ta najbardziej nowoczesna i doprowadzona do perfekcji metoda usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej wykorzystująca strumień wody, bardzo zmniejszyła urazowość operacji co pozwala na usunięcie znacznie większych ilości tkanki tłuszczowej oraz szybszy powrót do normalnego życia - kontynuuje dr Szymański.

Osłabione włosy

Wypadające, rzadkie włosy to przypadłość, która spotyka wielu mężczyzn, nawet w okresie młodości. Powodów jest wiele. - Nieodpowiednia dieta, stres, zaburzenia hormonalne lub po prostu starzenie się organizmu. Jednak wczesne przeciwdziałanie może zahamować na jakiś czas proces wypadania włosów. Zabiegiem poprawiającym ich kondycję jest mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, które pochodzi z własnej krwi pacjenta - zaznacza dr Edyta Adamczy-Kutera. - Koncentrat z osocza bogaty jest w czynniki wzrostu, które aktywują procesy regeneracji. Substancja ta jest biologicznie obojętna, dlatego po zabiegu nie ma możliwości wystąpienia reakcji alergicznej. Można ją podać na owłosioną skórę głowy za pomocą klasycznej mezoterapii lub urządzeniem do mikronakłuwania (Dermapen). Proces wypadania zostaje zatrzymany, a z czasem zaczynają pojawiać się nowe korzenie włosów. Zabieg stosowany systematycznie lub w serii kilku zabiegów przynosi najlepsze rezultaty.

Konsultacja merytoryczna:
Lek. med. Edyta Adamczyk Kutera, lekarz medycyny estetycznej
Lek. med. Krzysztof Szymański, chirurg plastyk