Na szczycie najnowszego rankingu hollywoodzkich uśmiechów, przygotowanego przez firmę Waterpik, znajdują się: Jennifer Lopez (44 l.) i Denzel Washington (59 l.). Wszystko to za sprawą możliwości, jakie daje nowoczesna stomatologia anti-agingowa.

Reklama

50-latka może mieć uśmiech jak 25-latki i przez to staje się atrakcyjniejsza. To samo dotyczy panów. Białe, równe i niestarte zęby odejmują lat, nawet jeśli na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki - mówi lek. stom. Wojciech Fąferko z Dentim Clinic w Katowicach.

Ranking na najpiękniejszy uśmiech zdominowały gwiazdy, których średnia wieku wynosi 43 lata. Na liście znajdują się Angelina Jolie, Jennifer Garner, Ben Affleck, Brad Pitt czy George Clooney.

Na szczycie hollywoodzkich uśmiechów - Denzel Washington / PAP Life

Anty-aging staje się tak popularny jak botoks i kwas hialuronowy. Coraz częściej do wyrównywania zębów stosuje się specjalne porcelanowe licówki, które dodatkowo eliminują przerwy między zębami.

Reklama

Nowoczesna stomatologia oferuje także konturowanie zębów, czyli tzw. ortolifting. Zabieg ten dzięki poszerzeniu łuku zębowego za pomocą aparatu ortodontycznego, zapewnia twarzy i zębom większą symetrię, minimalizuje zmarszczki wokół ust i na policzkach. Ponadto wywołuje wylansowany przez świat mody efekt uwypuklonych kości policzkowych, które stały się równie popularne wśród gwiazd ekranu.

Tańszą, ale równie popularną wersją zastępującą porcelanowe licówki jest tzw. bonding, który w miejsce porcelanowej łuski stosuje kompozyt utwardzany lampą polimerową.

Ciekawostką jest, że zęby wszystkich celebrytów, którzy znaleźli się na liście firmy Waterpik, mają niezwykle rzadko spotykany odcień B1 w skali Vita, który jest odcieniem najjaśniejszym. W czym tkwi sekret? Okazuje się, że zwykłe wybielanie zębów nie czyni ich idealnie lśniącymi, a jedynie usuwa przebarwienia. Specjaliści od uśmiechu gwiazd zmieniają kolor ich zębów używając ultracienkich licówek, które wystarczy przykleić na powierzchnię zęba, aby pozbyć się wszelkich przebarwień, krzywizn i szpar.

Reklama

Do korzystania z usług stomatologii estetycznej przyznaje się obecnie wiele gwiazd. Są wśród nich: księżna Kate, Victoria Beckham, David Bowie, Tom Cruise, a nawet młoda, bo 26-letnia Hilary Duff.

Żadna z dzisiejszych gwiazd nie urodziła się z idealnymi zębami. Powszechne są zbyt krótkie, krzywe, żółte i wystające zęby. Ale to można skorygować i wieku 40 lat uśmiechać się jak 20-latek - podsumowuje Wojciech Fąferko.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>