Najnowsze wyniki badań specjalistów z brytyjskiego ministerstwa zdrowia pozbawiają złudzeń tych, którzy uważają, że piją umiarkowane ilości alkoholu. Okazuje się, że ta ilość jest aż o 40 proc. wyższa od "umiarkowanej" i może poważnie zagrażać ich zdrowiu. Sprawa dotyczy aż czterech na pięć pijących osób.

Reklama

Miłośnicy mocnych trunków oszukują siebie nie tylko co do ilości wypijanego alkoholu, ale i częstotliwości. Zdecydowana większość z nich nie zauważa, że pije alkohol regularnie, tzn. codziennie lub prawie codziennie.

Co istotne dwóch na trzech "nadużywających" alkoholu nie zauważa problemu i nie zamierza zmniejszyć ilości wypijanych trunków.

"Daily Telegraph" przypomina, że mężczyźni nie powinni pić regularnie więcej niż 30-40 ml czystego alkoholu, co odpowiada około 1,5 kufla piwa. Natomiast kobiety nie powinny pić więcej niż 20-30 ml czystego alkoholu, co odpowiada około kieliszkowi 175 ml wina.

Eksperci przypominają, że o regularnym spożyciu alkoholu mówimy wtedy, gdy osoba pije codziennie lub w większość dni tygodnia.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>