Pewnie już wkrótce mężczyźni będą ustawiali się w kolejkę do chirurgów, by skorygować wielkość (z natury nierówną) obu jąder. Takiej operacji poddał się pewien 45-letni mężczyzna - poinformował "Daily Mail", omawiający publikację w "Journal of Sexual Medicine".

Reklama

Mężczyzna cierpiał z powodu jednego bardzo małego jadra, które nie zstąpiło do moszny z powodu wnętrostwa. To jądro nie pracowało prawidłowo i zostało zastąpione największym dostępnym implantem. Ale z powodu jego wielkości mężczyzna miał kompleksy. Dlatego zdecydował się poddać pionierskiej operacji.

Operację przeprowadzili specjaliści z National Autonomous University of Mexico. Do korekcji wielkości jąder użyli implantu stosowanego do wypełniania podbródka lub policzka. Wszczepili go między lewe jądro a kilka warstw tkanki.

Jak zapewnia chirurg urolog Fernando Ugarte: Operacja jest bezpieczna i nie zmniejsza płodności oraz sprawności seksualnej, ponieważ w ogóle nie dotyka jądra.

Mężczyźni, którzy mają kompleksy z powodu budowy swoich narządów płciowych, mogą obecnie korzystać z pigułek bądź specjalnych pompek, które powiększają penisa.

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>