Zgodnie z umową Szpital Miejski i Elbląski Szpital Specjalistyczny otrzymają od samorządu woj. warmińsko-mazurskiego po 2 mln zł na uruchomienie programu e-pacjent i budowę zintegrowanego systemu informatycznego. Dofinansowanie pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Reklama

Projekt zakłada uruchomienie usług on-line dla pacjentów szpitali i poradni szpitalnych. Pacjenci będą mogli rezerwować wizyty u lekarza i dowiadywać się przez internet o dostępnych terminach, zamiast stać w kolejkach. Od momentu elektronicznej rejestracji aż do otrzymania wypisu ze szpitala lub odbioru wyników badań będą "otoczeni elektroniczną opieką".

Według dyrekcji elbląskich szpitali projekt umożliwi stworzenie systemu informacji telemedycznej, który w znaczny sposób ułatwi korzystanie z obu placówek.

Chcemy poprawić poziom usług, by pacjenci nie musieli długo czekać na wizyty, a karta choroby była zakładana tylko raz, w formie elektronicznej - zapowiedziała dyrektor Szpitala Miejskiego Ewa Pietryka.

Lekarz prowadzący uzyska szybki dostęp do historii choroby pacjenta, przechowywanej w formie elektronicznej, co ma przyspieszyć proces diagnozowania i leczenia. Rozbudowa sieci informatycznej ma usprawnić zarządzanie szpitalem i szybszą wymianę informacji medycznych oraz zwiększyć bezpieczeństwo przechowywanych danych. Ułatwi także tworzenie sprawozdań finansowych dla Narodowego Funduszu Zdrowia.