Pacjenci pragnący zafundować sobie niektóre operacje plastyczne np. powiększenie piersi, powinni najpierw odwiedzić psychiatrę - proponują brytyjscy parlamentarzyści. W opublikowanym raporcie , biją na alarm z powodu rosnącej obsesji Brytyjczyków na punkcie ich własnego ciała.

Reklama

Problem ten jest zdaniem brytyjskich parlamentarzystów tak poważny, że nawet już dziewczynki w wieku 5 lat są przewrażliwione na punkcie swojego rozmiaru i wyglądu. Takim stanem najwyraźniej zaraziły się od rodziców.

Istnieje pilna potrzeba wypracowania warsztatu analitycznego, umożliwiającego psychologiczną charakterystykę osoby i ocenę, czy rzeczywiście powinna się poddać operacji kosmetycznej - stwierdza raport przygotowany przez ponadpartyjną grupę posłów wspólnie z Central YMCA.

W porównaniu z 2008 rokiem liczba operacji plastycznych zwiększyła się na Wyspach o 20 proc., głównie w reakcji na reklamę usług firm kosmetycznych i marketing propagujący idealną sylwetkę, wpędzającą ludzi w kompleksy i fobie.

Negatywne wyobrażenie o własnym ciele, tkwi u podłoża problemów ze zdrowiem i w stosunkach międzyludzkich, w kluczowym zakresie przyczynia się do niskiego wyobrażenia o sobie i jest hamulcem w postępach w nauce i pracy - czytamy w raporcie.

Reklama

Zdrowie dziennik.pl na Facebooku: polub i bądź na bieżąco >>>