Mężczyźni nie mogą zataić tego, jakimi są kochankami. Według uczonych z University of Florida namiętność panów widać... jak na dłoni. Długość palca serdecznego zdradza, jak wysokie mają libido.

Reklama

Naukowcy przywołują wyniki badań, według których rozmiar palców u dłoni kształtuje się już w łonie matki. Wpływa na niego ilość męskich i żeńskich hormonów płciowych. Im więcej testosteronu, tym dłuższy palce serdeczny - czytamy w portalu dailymail.co.uk. Nic więc dziwnego, że u kobiet raczej nie zauważymy czwartego palca dłuższego od innych.

Jakim odkryciem chwalą się naukowcy? Podkreślają, że do tej pory o rozmiarze palca serdecznego u mężczyzn mówiło się w związku z liczbą plemników, zachowaniami agresywnymi, orientacją seksualną czy zaangażowaniem w sport. Oni natomiast zwracają uwagę na fakt, że większy od innych czwarty palec (czyli większa ilość testosteronu) ma związek z większym popędem płciowym.

Co prawda badacze przeprowadzili eksperyment na ciężarnych myszach, ale zapewniają, że jego wyniki można odnieść do świata ludzi. Obserwowali gatunek gryzoni, których stosunek długości palca czwartego do pozostałych był podobny jak u ludzi. Podczas badania kontrolowali również poziom estrogenów i testosteronu. Okazało się, że myszy z wyższym poziomem estrogenów miały bardziej "żeński" wygląd dłoni i u prawie wszystkich samców w tej grupie rozwinęły się wady narządów płciowych.

Czytaj także: Kochaj się zdrowo. Ale jak często? >>>