Zdrowa alternatywa dla Dukana? Dieta OXY

2014-05-03 00:18 | Aktualizacja: 01:10
Dieta OXY następszynią diety Dukana?

Dieta OXY następszynią diety Dukana? / Shutterstock)

Jeśli lubisz jeść kefir z otrębami, koktajle mleczne i pierś z kurczaka gotowaną na parze, dieta OXY raczej przypadnie ci do gustu. Zwłaszcza że działa skutecznie, a nie zagraża zdrowiu tak jak dieta Dukana.




Dieta OXY zyskała miano następczyni diety Dukana i uważana jest za jej zdrowszą wersję. Bazuje na proteinach, ale nie obciąża tak nerek i wątroby, jak jej poprzedniczka.

Jeśli zdecydujesz się na dietę OXY, każdy posiłek będziesz komponował z konkretnych produktów, niekiedy korzystając z gotowych przepisów. Na szczęście, przygotowanie dań nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Szczegóły diety poznasz jednak dopiero po jej zakupie.

Wiemy natomiast, że dieta OXY składa się z trzech etapów, przywołujących model odchudzania na diecie Dukana, ale trwa zdecydowanie krócej. Najpierw jest faza „fat burning”, która skutkuje szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej. Po niej następuje faza „step” jako utrwalenie efektów odchudzania, zaś ostatnia faza „balance” ma ustabilizować wagę ciała i chronić przed efektem jo-jo. Każda faza diety OXY trwa tydzień, ale efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Jedząc wyłącznie produkty białkowe (mięso, ryby, nabiał), będziesz szybko zrzucała nadliczbowe kilogramy. W drugim tygodniu diety OXY należy zachować równe proporcje 1:1 pomiędzy białkiem pochodzenia zwierzęcego a roślinnym. Dzięki temu dostarczysz organizmowi również zdrowych węglowodanów. Natomiast w fazie ostatniej, która ma cię uchronić przed efektem jo-jo, białko powinno stanowić 15-20 proc. zawartości wszystkich posiłków.

Dieta OXY nazywana jest 3D, bo zakłada zrzucenie wagi w trzy tygodnie. Ale jeśli nie schudniesz wystarczająco w tym okresie, możesz wydłużyć dietę o 2 tygodnie: tydzień 2. fazy i tydzień 3. fazy.

Co istotne, aby zapobiec ewentualnym negatywnym efektom diety, należy pić specjalnego shake'a składającego się z kefiru, suszonych owoców żurawiny i otrąb. Wspiera on odchudzanie, bo m.in. poprawia trawienie, ale też niweluje uczucie zmęczenia i poprawia samopoczucie.

Zwolennicy diety OXY podkreślają, że łatwo na niej wytrwać, bo nie zakłada głodówki. Zaś dodawanie do posiłków świeżych warzyw i owoców sprawia, że nie są monotonne.

Quiz

Co wiesz o diecie Dukana?

Dieta odchudzająca autorstwa Pierre Dukana podbiła Polskę. Szacuje się, że dzięki niej schudło ponad pół miliona Polaków. Jak dużo wiesz o tej metodzie zrzucania nadliczbowych kilogramów?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »






Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 29
  • ~mala2014-04-23 15:17

    jak schudnac szybko i bezpiecznie

  • ~Agnieszka2014-04-23 11:40

    Problemem diety Dukana było chyba to, że wysoka podaż białka wpływała destrukcyjnie na nerki i wątrobę. Chodzi o to, że nie było to białko wydalane z organizmu, tylko zalegało. Pewnie dlatego zastosowano tutaj te żurawinę i otręby - by oczyścić organizm z toksyn. Podoba mi się również to, że znacznie obniżona jest w tej diecie ilość spożywanego białka - przez co niemozliwe jest by odczuwać jakiekolwiek skutki uboczne. Można skomponować zdrową dietę białkową? Można!

  • ~Julka Woś2014-04-23 11:35

    Mi się wydaje, że każda dieta, która wprowadza 5 posiłków, ogranicza węglowodany musi zadziałać. Nie ma tutaj żadnej filozofii. Oczywiście ciekawe jest to, że jest ten shake, ale bez przesady:) Warto przyjrzeć się tej diecie...

  • ~Baśka2014-04-23 11:27

    Ja do tej diety również podeszłam z pewną rezerwą. Ktoś mi o niej mówił, coś kiedyś czytałam... ale bez szału. Tematem na nowo zainteresowałam się w zeszłym miesiącu, gdy waga osiągnęła już krytyczną wartość. Zrobiłam nawet taki motyw, że kupiłam tę dietę i... skonsultowałam się w jej sprawie z dietetykiem, który przyjrzał jej się dokładnie. Obliczył, że mimo tego, że jest to dieta proteinowa, jest zbilansowana i bardzo zdrowa. Reasumując: schudłam na niej już ponad 10 kg:)

  • ~Iwona2014-04-23 11:21

    Witam wszystkich!! niedawno dowiedzialam sie o tej diecie,ale nigdzie nie moge znalezc jadlospisu .Czy ktos moglby mi pomoc.Bylabym bardzo wdzieczna

  • ~Aśka2014-04-23 11:18

    Mam tylko takie jedno małe pytanie techniczne. Gdzie można kupić tę dietę?

  • ~Kaja2014-04-23 11:11

    Hej. Ja jestem zachwycona tą dietą, bo w końcu pojawiło się coś, co mnie nauczyło zdrowych nawyków i jeszcze pozbyłam się problemów z pecherzem - dzięki żurawinie. Oczywiście nie jest to dieta bez wad - posiłki trzeba spożywać regularnie np, ale i tak jest czymś, co mi pomogło zgubić obleśny brzuszek pociążowy.

  • ~Irena2014-04-13 09:03

    Ja zaufałam diecie Allevo. Przy zastosowaniu sie do jej zasad, a nie sa one jakoś bardzo wymagające, można szybko i sporo stracić. Dieta uczy zdrowego odżywiania, często a po trochu, poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm. Przy odrobinie dyscypliny przy jedzeniu smacznych koktajli mozna stracić sporo tłuszczu a i efekt jojo tu nie występuje.

  • ~Ala2014-04-11 17:10

    Franek były pilot - twoja dieta wcale nie byla zdrowa, glodowkami wrecz spowalniales metabolizm. Nie prosciej wybrac sie do dietetyka i nauczyc sie zdrowo i na wlasne potrzeby energetyczne komponowac diete? Ja nie jestem zwolennikiem diet cud z szybkim efektem, bo i efekt jojo po nich gwarantowany. Zdrowy ubytek wagi to ok. 4-5 kg w miesiacu. To, co ty promujesz nie jest natomiast warte nasladowania w takim dokladnie wydaniu, bo tez jest szkodliwe.

  • ~kaka2014-03-30 22:06

    super -tylko przy diecie oxy pampersy miejcie przy sobie! -do kazdego posiłku 750 ml płynu trzeba wypic i jesc każdemu by się odechciało. Bez WC w pobliżu masakra