Zdrowa alternatywa dla Dukana? Dieta OXY

X

Jeśli lubisz jeść kefir z otrębami, koktajle mleczne i pierś z kurczaka gotowaną na parze, dieta OXY raczej przypadnie ci do gustu. Zwłaszcza że działa skutecznie, a nie zagraża zdrowiu tak jak dieta Dukana.

Dieta OXY zyskała miano następczyni diety Dukana i uważana jest za jej zdrowszą wersję. Bazuje na proteinach, ale nie obciąża tak nerek i wątroby, jak jej poprzedniczka.

Jeśli zdecydujesz się na dietę OXY, każdy posiłek będziesz komponował z konkretnych produktów, niekiedy korzystając z gotowych przepisów. Na szczęście, przygotowanie dań nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Szczegóły diety poznasz jednak dopiero po jej zakupie.

Wiemy natomiast, że dieta OXY składa się z trzech etapów, przywołujących model odchudzania na diecie Dukana, ale trwa zdecydowanie krócej. Najpierw jest faza „fat burning”, która skutkuje szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej. Po niej następuje faza „step” jako utrwalenie efektów odchudzania, zaś ostatnia faza „balance” ma ustabilizować wagę ciała i chronić przed efektem jo-jo. Każda faza diety OXY trwa tydzień, ale efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Jedząc wyłącznie produkty białkowe (mięso, ryby, nabiał), będziesz szybko zrzucała nadliczbowe kilogramy. W drugim tygodniu diety OXY należy zachować równe proporcje 1:1 pomiędzy białkiem pochodzenia zwierzęcego a roślinnym. Dzięki temu dostarczysz organizmowi również zdrowych węglowodanów. Natomiast w fazie ostatniej, która ma cię uchronić przed efektem jo-jo, białko powinno stanowić 15-20 proc. zawartości wszystkich posiłków.

Dieta OXY nazywana jest 3D, bo zakłada zrzucenie wagi w trzy tygodnie. Ale jeśli nie schudniesz wystarczająco w tym okresie, możesz wydłużyć dietę o 2 tygodnie: tydzień 2. fazy i tydzień 3. fazy.

Co istotne, aby zapobiec ewentualnym negatywnym efektom diety, należy pić specjalnego shake'a składającego się z kefiru, suszonych owoców żurawiny i otrąb. Wspiera on odchudzanie, bo m.in. poprawia trawienie, ale też niweluje uczucie zmęczenia i poprawia samopoczucie.

Zwolennicy diety OXY podkreślają, że łatwo na niej wytrwać, bo nie zakłada głodówki. Zaś dodawanie do posiłków świeżych warzyw i owoców sprawia, że nie są monotonne.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~dieta
      2014-02-16 22:44
      Takie rzeczy to ja właśnie zjadam ale nic nie chudnę ale seler pomidorem jem na wieczór co wy na to.
    • ~Basia
      2014-02-04 10:33
      witam
      Ja z mężem stosuje ta dietę i przez 3 tygodnie stosowania ja schudłam 7,5 kg a maż 14 kg wiec działa i nie chodzimy wcale głodni. Rewelacja!!!
    • ~dietetyk bella
      2014-02-17 18:55
      no ekstra tylko to trudne nie podjadać i być sumiennym wjedzeniu. musimy zwrócić uwagę że trudno odzwyczaić się od podjadania słodkiego między posiłkami trzeba być naprawdę zdeterminowanym i ta dieta ma nam pomóc w schudnięciu a nie zrobić wszystko za nas. to zależy od naszej woli i zaangarzowania ile włożymy w ćwiczenia a dopiero później możemy wprowadzić tą dietę.
    • ~dietetyk bella
      2014-02-17 18:57
      trzeba pracować a nie polegać tylko na diecie. dieta ma tylko pomóc a nie zrobić wszystko za nasa.
    • ~Dagooshya
      2014-02-24 22:35
      Ja jestem teoretycznie już po diecie 3D Chili. Polega ona przede wszystkim na jedzeniu 5 posiłków dziennie i wielu różnych przypraw (zielonych- np. bazylia, oregano; czerwonych- chili, słodka i ostra papryka; i żółtych - imbir, kurkuma). W tym wypadku 3D nie oznacza 3 faz ogolnie, tylko trzy fazy w ciągu dnia (które reguluje się właśnie tymi przyprawami). tak naprawdę niczego sobie nie odmówiłam, (poza ziemniakami niestety, ale czasem jak nikt nie patrzy pozwalam sobie na skok w bok;)), wręcz niektórych posiłków nie daję rady zjeść sama. Schudłam całkiem sporo i zatrzymałam się myślę że na idealnej dla mnie wadze (48 kg przy 160cm, mam 24 lata). Cały czas jem posiłki z tej diety bo są naprawdę smaczne czuję się dzięki nim najedzona i pełna energii (oczywiście odrobinę podrasowałam poszczególne dania, między innymi zamiast mrożonych mieszanek warzywnych robię świeże). Wspomnę, że niedawno miałam operację nogi więc na okrągło siedzę w domu a mimo to schudłam :) Naprawdę polecam. Teoretycznie dieta jest płatna, ale w sieci można znaleźć wiele przepisów ... ;) Powodzenia wszystkim!
    • ~Hania
      2014-02-23 10:31
      Ja Dukana nie próbowałam ponieważ naczytałam sie że jest szkodliwy mimo, że skuteczny. Jednak przekonałam się do innej fajnej i skutecznej diety. Allevo. Dieta jest super zbilansowana, w saszetkach mamy gotowe produkty dostarczające wszystkiego co organizm potrzebuje. bardzo smaczne zupki jak domowe, koktajle jak ze świeżych owoców, shake czekoladowy i batoniki na pocieche dla łasuchów. Dieta smaczna, mega szybka w przygotowaniu, pożywna i zapychająca.A skuteczność oceniam na5. po miesiącu miałam 5 kg mniej i nie odnotowałam efektu jojo.
    • ~Kabulina
      2014-01-18 23:18
      Wiesz co, ja kupuje przeważnie w markecie Piotr i pawle, taka ichniejsza, cenowo wyglada ok, stad mój wybór, ale w składzie nie miała cukru, czytałam specjalnie.
    • ~hili
      2014-01-17 20:45
      @kabulina: za slodka? może jakąś dosladzaną kupowałaś?
    • ~Kamila
      2014-01-17 14:36
      "Każda faza diety OXY trwa tydzień, ale efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Jedząc wyłącznie produkty białkowe (mięso, ryby, nabiał), będziesz szybko zrzucała nadliczbowe kilogramy." Ciekawe jakie efekty są już widoczne po pierwszych dniach... ktoś? coś?
    • ~Czerwony Kubeczek
      2014-01-17 14:27
      Najbardziej podoba mi się to, że dieta wykorzystuje żurawinę:) to jest meega. Moja babcia zawsze mówiła, że ona jest na wszystko... i proszę, okazuje się, że odchudza:))) osobiście byłam na tej diecie i polecam:))