Zdrowa alternatywa dla Dukana? Dieta OXY

2014-01-17 00:18 | Aktualizacja: 00:18
Dieta OXY następszynią diety Dukana?

Dieta OXY następszynią diety Dukana? / Shutterstock)

Jeśli lubisz jeść kefir z otrębami, koktajle mleczne i pierś z kurczaka gotowaną na parze, dieta OXY raczej przypadnie ci do gustu. Zwłaszcza że działa skutecznie, a nie zagraża zdrowiu tak jak dieta Dukana.



Dieta OXY zyskała miano następczyni diety Dukana i uważana jest za jej zdrowszą wersję. Bazuje na proteinach, ale nie obciąża tak nerek i wątroby, jak jej poprzedniczka.

Jeśli zdecydujesz się na dietę OXY, każdy posiłek będziesz komponował z konkretnych produktów, niekiedy korzystając z gotowych przepisów. Na szczęście, przygotowanie dań nie jest ani skomplikowane, ani czasochłonne. Szczegóły diety poznasz jednak dopiero po jej zakupie.

Wiemy natomiast, że dieta OXY składa się z trzech etapów, przywołujących model odchudzania na diecie Dukana, ale trwa zdecydowanie krócej. Najpierw jest faza „fat burning”, która skutkuje szybkim spalaniem tkanki tłuszczowej. Po niej następuje faza „step” jako utrwalenie efektów odchudzania, zaś ostatnia faza „balance” ma ustabilizować wagę ciała i chronić przed efektem jo-jo. Każda faza diety OXY trwa tydzień, ale efekty zobaczysz już po pierwszych dniach. Jedząc wyłącznie produkty białkowe (mięso, ryby, nabiał), będziesz szybko zrzucała nadliczbowe kilogramy. W drugim tygodniu diety OXY należy zachować równe proporcje 1:1 pomiędzy białkiem pochodzenia zwierzęcego a roślinnym. Dzięki temu dostarczysz organizmowi również zdrowych węglowodanów. Natomiast w fazie ostatniej, która ma cię uchronić przed efektem jo-jo, białko powinno stanowić 15-20 proc. zawartości wszystkich posiłków.

Dieta OXY nazywana jest 3D, bo zakłada zrzucenie wagi w trzy tygodnie. Ale jeśli nie schudniesz wystarczająco w tym okresie, możesz wydłużyć dietę o 2 tygodnie: tydzień 2. fazy i tydzień 3. fazy.

Co istotne, aby zapobiec ewentualnym negatywnym efektom diety, należy pić specjalnego shake'a składającego się z kefiru, suszonych owoców żurawiny i otrąb. Wspiera on odchudzanie, bo m.in. poprawia trawienie, ale też niweluje uczucie zmęczenia i poprawia samopoczucie.

Zwolennicy diety OXY podkreślają, że łatwo na niej wytrwać, bo nie zakłada głodówki. Zaś dodawanie do posiłków świeżych warzyw i owoców sprawia, że nie są monotonne.

Quiz

Co wiesz o diecie Dukana?

Dieta odchudzająca autorstwa Pierre Dukana podbiła Polskę. Szacuje się, że dzięki niej schudło ponad pół miliona Polaków. Jak dużo wiesz o tej metodzie zrzucania nadliczbowych kilogramów?

Rozpocznij Quiz

zobacz pozostałe quizy »





Źródło: dziennik.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 22
  • ~Irena2014-04-13 09:03

    Ja zaufałam diecie Allevo. Przy zastosowaniu sie do jej zasad, a nie sa one jakoś bardzo wymagające, można szybko i sporo stracić. Dieta uczy zdrowego odżywiania, często a po trochu, poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm. Przy odrobinie dyscypliny przy jedzeniu smacznych koktajli mozna stracić sporo tłuszczu a i efekt jojo tu nie występuje.

  • ~Ala2014-04-11 17:10

    Franek były pilot - twoja dieta wcale nie byla zdrowa, glodowkami wrecz spowalniales metabolizm. Nie prosciej wybrac sie do dietetyka i nauczyc sie zdrowo i na wlasne potrzeby energetyczne komponowac diete? Ja nie jestem zwolennikiem diet cud z szybkim efektem, bo i efekt jojo po nich gwarantowany. Zdrowy ubytek wagi to ok. 4-5 kg w miesiacu. To, co ty promujesz nie jest natomiast warte nasladowania w takim dokladnie wydaniu, bo tez jest szkodliwe.

  • ~kaka2014-03-30 22:06

    super -tylko przy diecie oxy pampersy miejcie przy sobie! -do kazdego posiłku 750 ml płynu trzeba wypic i jesc każdemu by się odechciało. Bez WC w pobliżu masakra

  • ~Barbara2014-03-27 23:27

    Hejka. Czy będąc na tej diecie będę mogła biegać? :) Uwielbiam to robić, a czytałam że w pierwszej fazie nie można wykonywać żadnych ćwiczeń którym towarzyszy intensywny wysiłek fizyczny. DLACZEGO???

  • ~Franek - były pilot2014-03-17 00:02

    Basia2014-02-04 10:33

    "witam
    Ja z mężem stosuje ta dietę i przez 3 tygodnie stosowania ja schudłam 7,5 kg a maż 14 kg wiec działa i nie chodzimy wcale głodni. Rewelacja!!!"
    WSTYDŹ SIĘ BASIU za ten cytat i nie wciągaj w kłamstwo męża.
    Przeczytaj mój komentarz i uderz się w pierś. Kiedyś jeden z amerykańskich pilotów będąc w Polsce buńczucznie stwierdził, że jego kolega zestrzelony w pierwszej wojnie kuwejckiej, przeszedł w ciągu siedmiu dni po pustyni 200 km i schudł 20 kg. Gdy zapytaliśmy a skąd brał wodę na pustyni, oświadczył, że to wcale nie było tak. Szedł sobie wzdłuż strumienia wodnego a nie po gorącej pustyni i schudł kilka kilogramów...
    Taką wartość ma Twoje oświadczenie. Ciekawe ile za to otrzymałaś pieniędzy lub ile takich "cud-dietek" wcisnęłaś ludziom, nie mówiąc, że ich zwyczajnie trujesz pa - Kłamczuszko..

  • ~Franek - były pilot2014-03-16 23:38

    Przepraszam ale niektórzy Szanowni Państwo kłamiecie lub nie mówicie całej prawdy o szybkim odchudzaniu. Nie jest możliwe aby w bezruchu oraz przy kilku, nawet pięciu posiłkach dziennie chudnąc kilkanaście kilogramów w ciągu dwóch miesięcy. Prowadziłem odchudzanie pijąc tylko wodę przez dwadzieścia dni z równoczesnym wykonywaniem pracy biurowej. Schudłem tylko 6 kilogramów i 60 dkg. Skuteczniejsze odchudzanie wykonałem pokonując pieszo trasę długości około 420 km w ciągu 13 dni stosując ograniczone spożycie: litr mleka na dobę, wodę, pół bochenka chleba, owoce dzikiej róży, jabłko, gruszkę, zielony ogórek, kolba kukurydzy lub pomidor zerwany z pola. Schudłem tylko 13 kilogramów a miałem wówczas 45 lat. Nie użyłem ani jednej tabletki odchudzającej. Do tej podróży przygotowywałem się około 2 miesięcy stosując ćwiczenia fizyczne - marsze po powierzchni trawiastej około 5 km dwa razy w tygodniu, 10 wejść po schodach na 12 piętro budynku dwa trzy razy w tygodniu oraz trzy głodówki: trzydniową, czterodniową i pięciodniową. Niosłem na plecach mały bagaż o ciężarze około 6,5 kg. Spałem w szałasach w sianie, w kopkach siana, w stodołach chłopskich na słomie i snopkach żyta, a także na polu pod warstwą przegniłej słomy ręcznie zebranej na ścierniskach. Podczas marszu odpoczywałem wielokrotnie mniej więcej co dwie godziny śpiąc na brzuchu lub na boku lewym, prawym. W takiej pozycji człowiek wytrzymuje (ucina) około 40 minutową drzemkę, potem wstrząsa go zimno i trzeba prostować bolące nogi i ruszać w dalszą drogę. Bolą nogi, bolą różne mięśnie. Odchudzanie bardzo męczące, jednak zdrowe i dobrze wpływające na samopoczucie. Nie wierzę tym blagierom, którzy spożywając kilkakrotny posiłek w ciągu dwóch miesięcy chudną 14 a nawet 20 kilogramów. Jeżeli takie zjawisko występuje, to denat musi spożywać jakieś przyśpieszające pigułki - jak Marit Bjorgen... ale taka metoda to nie dla mnie.Współczuję wszystkim walczącym z nadwagą. To trudny problem dla tysięcy ludzi. Najprostszy sposób to zapisać się na pieszy obóz lub tematyczną wielodniową pieszą wycieczkę - dla wierzących na pielgrzymkę. Proszę komentatorów by nie kłamali za kilka groszy reklamując płatne diety. To nieuczciwe. Pozdrawiam Szanownych Czytelników życząc aby do stu lat życia utrzymywali sylwetki zbliżone do widoku telewizyjnych modelek.
    Pozdrawiam wszystkich cierpiących na nadwagę .

  • ~luki2014-03-15 14:01

    Witajcie nie ma co stosowac jakichs gotowych diet.
    Wystarczy jesc czesto i w ograniczonych ilosciach. Jem 5 posilkow na dzien 1.do 200 kcal 2. Do 400 kcal 3. Do 200 kcal 4. Ok 400 kcal 5.do 300 kcal do tego jakies cwiczenia aerobowe rowerek skakanka brzuszki pompki itd. Dokladnie nie chce pisac planu zywieniowego i treningowego bo sam sobie go dopasowywalem pod siebie. Moj wzrost 190cm. Waga przy rozpoczeciu w styczniu 105 kg aktualnie waze 86 kg w sumie po 2 miesiacach wiec wystarczy chciec. Oczywiscie zarazila sie ode mnie cala rodzina i rowniez sa ladne efekty. Wystarczy poczytac po sieci o produktach. Odlozyc slodycze ale nie calkowicieo zywiscie mam wyznaczone dni na slodycze. No i owoce tez ograniczyc bo niestety fruktoza rowniez nie sluzy ale po treningach do podniesienia poziomu insuliny w organizmie owoce sa jak znalazl.

  • ~marzena2014-03-05 11:15

    a gdzie dostanę tą diete i ile kosztuje

  • ~mia52014-02-26 14:20

    To przepraszam, czym to sie różni od Dukana ??? Tez na początku samo białko... Stosowała dukana ale bez fazy uderzeniowej tzn. od razu jadłam warzywa. jem tak cały czas już 3 lata - dodałam tylko owoce. Utrzymuje wagę i uważam że jest to zdrowa dieta.

  • ~Dagooshya2014-02-24 22:35

    Ja jestem teoretycznie już po diecie 3D Chili. Polega ona przede wszystkim na jedzeniu 5 posiłków dziennie i wielu różnych przypraw (zielonych- np. bazylia, oregano; czerwonych- chili, słodka i ostra papryka; i żółtych - imbir, kurkuma). W tym wypadku 3D nie oznacza 3 faz ogolnie, tylko trzy fazy w ciągu dnia (które reguluje się właśnie tymi przyprawami). tak naprawdę niczego sobie nie odmówiłam, (poza ziemniakami niestety, ale czasem jak nikt nie patrzy pozwalam sobie na skok w bok;)), wręcz niektórych posiłków nie daję rady zjeść sama. Schudłam całkiem sporo i zatrzymałam się myślę że na idealnej dla mnie wadze (48 kg przy 160cm, mam 24 lata). Cały czas jem posiłki z tej diety bo są naprawdę smaczne czuję się dzięki nim najedzona i pełna energii (oczywiście odrobinę podrasowałam poszczególne dania, między innymi zamiast mrożonych mieszanek warzywnych robię świeże). Wspomnę, że niedawno miałam operację nogi więc na okrągło siedzę w domu a mimo to schudłam :) Naprawdę polecam. Teoretycznie dieta jest płatna, ale w sieci można znaleźć wiele przepisów ... ;) Powodzenia wszystkim!